Trwa ładowanie...

Wielkie mistrzostwa w "Counter-Strike'a" w Krakowie. Polacy na podium

PGL Major Kraków 2017 to jedne z ważniejszych zawodów w sieciowego "Counter-Strike'a" na świecie. W niedzielę, 23 lipca, odbył się finał na krakowskiej Tauron Arenie. Pula nagród wynosiła aż 1 milion dolarów!

Share
Wielkie mistrzostwa w "Counter-Strike'a" w Krakowie. Polacy na podium
Źródło: www.facebook.com/www.virtus.pro
d48oiml

Do tego wielkiego turnieju kwalifikacje odbywały się już od czerwca. 16 lipca ruszyła główna część zawodów, a w niedzielę - finały. Polakom z drużyny Virtus.Pro niestety nie udało się wywalczyć złota, ale ex aequo zajęli 3. miejsce. Zainkasowali tym samym 70 tys. dolarów, czyli ok. 273 tys. złotych.

Na pierwszym miejscu PGL Major Kraków 2017 znalazła się brytyjska drużyna Gambit Esports, na drugim Brazylijczycy z Immortals. Na podium razem z Virtusami stanęło duńskie Astralis. Trzeba jednak przyznać, że Polacy mieli mocno pod górkę. Chociaż mogli liczyć na masowe wsparcie polskich kibiców, pod koniec turnieju musieli rozegrać aż dwa mecze jednego dnia. W piątek po południu wygrali ćwierćfinał, ale już o 18:30 czekał ich półfinał z Brazylią. Przegrali 2:0.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i niezmiennie trzymamy kciuki za polskich graczy w kolejnym turnieju! Pełne mecze Virtus.Pro i innych drużyn zobaczycie na kanale Twitch PGL, a poniżej kompilacja najlepszych akcji z całego turnieju.

d48oiml

Podziel się opinią

Share
d48oiml
d48oiml
Więcej tematów