Trwa ładowanie...

Wielki turniej w Chinach odwołany przez koronawirusa. Fani zawiedzeni

Epidemia koronawirusa odbija się także na esporcie. Blizzard w obawie przed wirusem odwołał wielkie rozgrywki ligowe Overwatch w Chinach. To nie jedyne poszkodowane wydarzenia z elektronicznego sportu. Oberwało się też League of Legends i CS:GO.

Share
Wielki turniej w Chinach odwołany przez koronawirusa. Fani zawiedzeni
Źródło: Getty Images, fot: Mike Stobe
d3hul4h

Nie chodzi nawet o najbliższe dni, ale aż dwa miesiące. W oświadczeniu, które Blizzard Entertainment umieścił na Twitterze, możemy przeczytać, że odwołano wydarzenia z lutego i marca. Firma nie chciałaby przyczynić się do zarażenia koronawirusem. Nie wiadomo jeszcze, co będzie z kolejnymi meczami. Informacje mają być opublikowane w bliżej nieokreślonym terminie.

- "Zdecydowaliśmy się odwołać mecze z lutego i marca w Chinach, aby chronić zdrowie i bezpieczeństwo naszych graczy, fanów i obsługi. Mamy nadzieję, że fani będą mieli bezpieczny i szczęśliwy Nowy Rok Księżyca. Nadal jesteśmy niesamowicie podekscytowani meczami ligowymi Overwatch w dalszym okresie tego sezonu. W późniejszym czasie opublikujemy więcej informacji na temat tego, kiedy i gdzie odbędą się kolejne mecze. Dziękujemy za wsparcie i zrozumienie!" - napisali na Twitterze organizatorzy

Zespoły Overwatch uciekają z Chin w obawie przed koronawirusem

Jak podaje Polygon, specjaliści pracujący w ekipach drużyn e-sportowych Overwatch starają się o przeniesienie swoich zawodników poza Chiny. We wtorek gracze z Guangzhou Charge, którzy nie pochodzą z Chin, zostali oddelegowani do Korei Południowej, a chińska część załogi już czeka na wizy, aby dołączyć do reszty zespołu. Także ekipa Shanghau Dragons chce jak najszybciej przenieść się do Korei.

Nie wszyscy wybywają z dala od Chin. Chociażby Chengdu Hunters zostaje na miejscu, ale drużyna ogłosiła, że w takim wypadku podejmie wszelkie środki ostrożności przeciwko koronawirusowi. Tak mogliśmy przeczytać na ich oficjalnym profilu drużyny w azjatyckim serwisie społecznościowym Weibo.

Liga Overwatch, o której mowa, będzie miała swój start w USA zgodnie z pierwotnymi planami. 8 lutego w Nowym Jorku i Dallas - z dala od chińskiego epicentrum epidemii. Mecze, które zostały odwołane, miały odbywać się nieco później. Pierwsze 15 lutego, a ostatnie na początku marca. Jednak 5 wydarzeń z Szanghaju, Foshan i Hangzhou nie będzie miało miejsca. A przynajmniej w takiej formie, jak pierwotnie planowano.

d3hul4h

Rozgrywki League of Legends i Counter-Strike: Global Offensive również z problemami

Epidemia koronawirusa przyczyniła się też do posunięć związanych z rozgrywkami w League of Legends i Counter-Strike: Global Offensive. Mecze LoL Pro League i CS WESG dla obszaru Azji i Pacyfiku zostały przełożone na jeszcze niezaplanowane przyszłe terminy.

Za to zawody League of Legends Champions Korea z Seulu co prawda odbędą się, ale za zamkniętymi drzwiami bez udziału publiczności. Nawet sam Riot Games poinformował, że liga LCK podejmie specjalne środki ostrożności z powodu koronawirusa, choć nie będzie wiązało się to z przekładaniem wydarzeń e-sportowych.

d3hul4h

Podziel się opinią

Share
d3hul4h
d3hul4h
Więcej tematów