Trwa ładowanie...
d1dg6d6

Wielki festiwal gier mobilnych Google. Polska europejskim gospodarzem

Google co roku promuje autorów gier niezależnych. Google Play Indie Games Festival 2020 to kolejna okazja dla każdego dewelopera, nawet robiącego swoje tytuły w domu, aby pokazać się szerszemu gronu. Tym bardziej, że europejskie finały odbędą się w Warszawie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa gospodarzem europejskich finałów Google Play Indie Games Festival 2020
Warszawa gospodarzem europejskich finałów Google Play Indie Games Festival 2020 (Materiały prasowe)
d1dg6d6

Polska stolica została wyróżniona po raz pierwszy. Poza Europą lokalne finały odbędą się w Japonii i Korei Południowej. Globalne zwieńczenie będzie miało miejsce w Tokio, gdzie stanie do walki po 20 najlepszych twórców z każdych regionalnych konkursów.

Szansa dla małych i utalentowanych twórców gier mobilnych

Niezależni deweloperzy poza korzyścią promocyjną z samego uczestnictwa, mogą wygrać kompleksowe wielkie kampanie marketingowe i promocję swojej gry w ramach sklepu Google Play czy innych kanałów Google. Z najlepszej 60 zostanie 10 autorów, aby finalnie nagrodzić 3 zwycięzców.

Nie każdy świetny pomysł wiąże się z ogromnym sukcesem komercyjnym. Fakt, część gier malutkich deweloperów staje się szalenie popularna, ale najczęściej ciężko jest przebić się przez lepiej dofinansowane produkcje. Google Indie Games Festival powstał właśnie dla takich pomysłowych i utalentowanych twórców, za którymi nie stoją wielcy wydawcy.

d1dg6d6

Europejskie finały pod koniec kwietnia w Warszawie

Opublikowałeś swoją grę w Google Play? Jesteś jednym z twórców u mniejszego dewelopera albo tworzysz swoje dzieła w domowym zaciszu? Możesz zgłosić swój udział na dedykowanej stronie festiwalu. Macie czas do 2 marca. Europejski finał odbędzie się 25 kwietnia w Warszawie. Jeśli zależy wam na obecności na wydarzeniu, już teraz można dokonać rezerwacji.

Co ciekawe, polska reprezentacja była do tej pory całkiem silna. Za każdym razem, kiedy Google organizowało Play Indie Games Festiwal, w europejskiej dwudziestce znajdowali się twórcy z Polski. Ale nigdy nie mogli zabłysnąć przed własną publicznością.

d1dg6d6

Podziel się opinią

Share

d1dg6d6

d1dg6d6