Trwa ładowanie...
d2b9uy2

Wiedźmin 3: Dziki Gon osiągnął na Steam 50 mln dol. przychodu. CD Projekt RED będzie zarabiać więcej

Ogromna suma, jaką zarobił "Wiedźmin 3: Dziki Gon" sprawia, że CD Projekt RED załapie się na niższą prowizję. Mniej trafi na konto Valve, a za to więcej do kieszeni Polaków.
Share
Wiedźmin 3: Dziki Gon
Wiedźmin 3: Dziki GonŹródło: Materiały prasowe
d2b9uy2

Dzięki temu, że "Wiedźmin 3: Dziki Gon" uzyskał 50 mln dol. przychodu na Steam CD Projekt RED nałożone będzie 20 proc. prowizją. Wcześniej Valve pobierało 30 proc. od każdego sprzedanego egzemplarza.

Wbrew pozorom to może zrobić różnicę, bo "Wiedźmin 3: Dziki Gon" ciągle sprzedaje się świetnie. To m.in. zasługa serialu Netfliksa. Oczywiście do tego dochodzą liczne promocje. Chociaż CD Projekt RED rzadziej sprzedaje grę w pełnej cenie, to i tak lepiej, że teraz będzie dzielić się mniejszą częścią.

A to nie koniec imponujących wieści. Wycena grupy CD Projekt na warszawskiej giełdzie osiągnęła poziom 31,8 mld zł. To oznacza, że polska spółka jest drugą największą europejską firmą z branży gier. Polaków wyprzedza jedynie Ubisoft, z wyceną wynoszącą ok. 36 mld zł.

d2b9uy2

Zobacz też: NASA podaje koszty lądowania na Księżycu w 2024. Ponad 35 mln dolarów niepokoi ekspertów

Różnica jest nie tak duża. A ponieważ CD Projekt ciągle rośnie, to niewykluczone, że w okolicach premiery "Cyberpunk 2077" CD Projekt będzie największą grową spółką w całej Europie.

źródło: StockWatch

d2b9uy2

Podziel się opinią

Share
d2b9uy2
d2b9uy2
Więcej tematów