Trwa ładowanie...

Wiedźmin 3 bije kolejne rekordy. Ponad 8 milionów kopii gry na Steam. W sukcesie pomógł Netflix

"Wiedźmin" - to bez wątpienia najgorętszy tytuł tej zimy. Serial Netflixa cieszy się ogromną popularnością, co w znacznym stopniu przyczyniło się do zainteresowania grą studia CD Projekt RED. O sukcesie "Wiedźmin 3: Dziki Gon" świadczą imponujące liczby.

Wiedźmin 3 bije kolejne rekordy. Ponad 8 milionów kopii gry na Steam. W sukcesie pomógł NetflixŹródło: Youtube.com
d3cdfbu

Według serwisu SteamSpy, na Steamie sprzedało się już 8,18 mln egzemplarzy gry "Wiedźmin 3: Dzikiego Gonu". Na szczególną uwagę zasługuje jednak fakt, że czwarta cześć kopii hitu od CD Projekt RED trafiła do graczy w ciągu ostatnich 6 miesięcy. W tak szybkim tempie gra nie sprzedawała się nawet zaraz po swojej premierze. Skąd więc tak nagły wzrost popularności?

Jeżeli wśród naszych czytelników jest ktoś, kto uważa, że na sprzedaż dwóch milionów egzemplarzy "Wiedźmina 3" na Steamie w ciągu ostatniego półrocza miały wpływ obniżki, to zapewniamy - jest w błędzie. Pierwsza akcja promocyjna w 2019 roku miała miejsce w lutym. Wówczas, tytuł od CD Projekt RED można było nabyć już za 11,99 dolara (około 45 złotych). Atrakcyjna oferta nie przyczyniła się do wzrostu zainteresowania produkcją. Podobne sytuacje miały miejsce jeszcze kilka razy w ciągu minionego roku. Jeśli nie obniżki, to co?

Zdecydowana większość miłośników Geralta z Rivii nie ma wątpliwości, że to serial produkcji Netflix dał popularnej na całym świecie grze "Wiedźmin 3: Dziki Gon" drugie życie. Premiera głośnej produkcji, a także cały marketing z nią związany przypomniał graczom o istnieniu tego niekwestionowanego hitu od polskiego producenta. O związku serialu z grą świadczyć może fakt, że wzrost sprzedaży tytułu od CD Projekt RED nastąpił niemal w tym samym czasie, co początek kampanii promocyjnej produkcji Netflixa.

Skok popularności gry dało się zauważyć na początku lipca 2019 roku, kiedy to fani otrzymali pierwsze zdjęcia z planu serialu. Tydzień po ich publikacji, tytuł od CD Projekt RED miał już pół miliona więcej właścicieli. Niemalże identyczna sytuacja miała miejsce po 20 grudnia minionego roku, czyli zaraz po premierze produkcji na Netflix. 31 października "Wiedźmin 3: Dziki Gon" miał 6,84 mln sprzedanych kopii na Steamie, siedem tygodni później - o prawie milion więcej.

Serial stworzony przez Lauren S. Hissrich miał również wpływ na wzrost popularności dwóch poprzednich odsłon serii CD Projekt RED, chociaż w znacznie mniejszym stopniu. Warto podkreślić, że zainteresowanie "Dzikim Gonem" zwiększyło się także ze względu na zamieszanie wokół zbliżającej się innej premiery studia - Cyberpunka 2077. Gra zadebiutuje na rynku już 16 kwietnia 2020 roku.

d3cdfbu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3cdfbu
Więcej tematów