Trwa ładowanie...

Ważna decyzja Sony. Koniec z fizycznymi wersjami gier na PlayStation Vita

Gry na PlayStation Vita nadal się będą pojawiać, ale kupimy je wyłącznie w cyfrowym sklepie Sony - PlayStation Store. Znikną pudełka ze sklepowych półek. To znak, że następca PSP powoli schodzi ze sceny.

Ważna decyzja Sony. Koniec z fizycznymi wersjami gier na PlayStation VitaŹródło: Materiały prasowe, fot: Sony
d33ag20
d33ag20

Nowe gry na Vitę, wychodzące po 31 marca 2019 roku, dostępne będą wyłącznie w cyfrowej dystrybucji. Sony rezygnuje z produkcji kartridży, czyli nośnika, na którym pojawiały się fizyczne kopie gier na przenośną konsolę.

Może to być znak, że Sony powoli zamierza odcinać się od PlayStation Vita. Prawdę mówiąc, nigdy nie była to konsola, która dostała porządne wsparcie od producenta. A szkoda, bo potencjał miała ogromny. To przenośny sprzęt do grania, następca kultowej konsoli PlayStation Portable, czyli PSP. Choć nie brakowało udanych gier na PS Vitę, to jednak wielu nabywców - w tym ja - czuło, że można było z tej konsoli wycisnąć więcej. Z tego też powodu decyzja Sony nie dziwi - nie ma sensu produkować nośnika, skoro i tak zbyt wielu gier na Vitę nie ma. Zmiany na pewno nie poprawią wizerunku konsoli, ba, pewnie jeszcze bardziej pogorszą jej sprzedaż. Vita będzie jeszcze mniej widoczna w sklepach.

Do dziś mam Vitę i choć nie odpalam jej zbyt często, to właśnie na przenośnej konsoli nadrabiam zaległości - mam tu na myśli głównie niezależne produkcje. Ciekawą opcją jest też Remote Play, pozwalające wyświetlać na ekranie Vity gry z PlayStation 4. Obraz po prostu jest streamowany z dużej konsoli na małą. Przydaje się, gdy chcemy grać w innym pokoju albo telewizor jest zajęty. Lubię przenośną konsolę Sony, ale trudno jest mi nie przyznać racji tym, którzy twierdzą, że to zmarnowany potencjał.

d33ag20
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33ag20
Więcej tematów