Trwa ładowanie...
d3xy42r
gry

Wasteland Remastered - po 32 latach klasyk z C64 trafia na Xbox One i PC

Na długo zanim firma Interplay zasłynęła kultową serią Fallout, a Brian Fargo stał się legendą branży, powstała pewna mała gra na Commodore 64, a był nią Wasteland.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wasteland Remastered
Wasteland Remastered (fot. materiały własne)
d3xy42r

To właśnie ten tytuł z C64 był protoplastą gatunku post-apokaliptycznych gier RPG. Gra ukazała się w 1988 roku, a więc 32 lata temu, a od tamtej pory studio inXile, któremu Fargo przewodzi, wydało dobrze przyjętą kontynuację, a obecnie pracuje nad świetnie zapowiadającą się trzecią częścią.

Wasteland Remastered: powrót do kultowego klasyku, ale z nową oprawą i interfejsem

Wasteland Remastered ma zawierać tę samą zawartość, co oryginalna wersja na C64 a więc na przejście gry będziemy potrzebowali około 30 godzin. Zremasterowana wersja gry jednak drastycznie odświeża oprawę graficzną, a także dorzuca odnowioną i rozbudowaną ścieżkę dźwiękową, jak również zmieniony interfejs oraz obsługę pada. Jeśli interesuje was, jak wyglądała stara wersja, możecie to podejrzeć tutaj.

Gra miała swoją premierę 25 lutego 2020. Wasteland Remastered dostępne jest na Steam, GOG oraz Microsoft Store, w wersjach na Windows 10 i Xbox One.

Wasteland Remastered fot. inXile Entertainment
Wasteland Remastered (fot. inXile Entertainment)

Przedsmak Wasteland 3, które ukaże się niedługo później

Wasteland Remastered można potraktować jako preludium do Wasteland 3, którego premiera przewidziana jest na 19 maja 2020 roku. Studio inXile wykupione przez Microsoft dysponuje teraz znacznie pokaźniejszym budżetem oraz większą ekipą, o czym można zresztą na pierwszy rzut oka przekonać się patrząc na wygląd gry.

d3xy42r

Wasteland 3 ukaże się na Xbox One, PC, PlayStation 4 oraz Nintendo Switch. Te dwie ostatnie platformy otrzymają tę grę z racji tego, że projekt ten rozpoczął się jeszcze przed przejęciem inXile przez Microsoft. Przyszłe tytuły tego studia pozostaną jednak grami na wyłączność w ekosystemie Xbox (a więc obejmować będą także PC), a Wasteland 3 trafi także do Xbox Game Pass na PC oraz Xbox One. Wkrótce będziemy mieli własnoręcznie okazję przetestować grę, a o naszych wrażeniach nie omieszkamy wspomnieć.

d3xy42r

Podziel się opinią

Share
d3xy42r
d3xy42r
Więcej tematów