Twórcy Pokemon GO organizują duże wydarzenie w stolicy. Obecnych ponad 2000 graczy

Pokemon GO dalej cieszy się sporą popularnością, ale Niantic nie porzuca swojego poprzedniego dziecka. Ingress, gra akcji działająca w rozszerzonej rzeczywistości, doczekała się sporej aktualizacji. Z tej okazji w Warszawie organizowane jest specjalne wydarzenie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną (WP.PL)
WP

Co ciekawe, Niantic współpracuje przy nim wraz z Miastem Stołecznym Warszawa. Impreza nazywać się będzie Cassandra Prime Anomaly i przewiduje się, że weźmie w niej udział około dwóch tysięcy graczy. Wydarzenie odbędzie się między 27 a 29 lipca. Będzie promować odświeżoną wersję gry pod nazwą Ingress Prime.

Ingress to gra akcji z wykorzystaniem podkładów Google Maps. Na nich umieszczone są tak zwane portale i innego rodzaju wirtualne obiekty. Gracz może wchodzić z nimi w interakcje, posługując się dowolnym urządzeniem mobilnym z systemem Android lub iOS, zaopatrzonym w GPS i internet.
Rozgrywka polega na rywalizacji dwóch frakcji: Ruchu Oporu (Resistance) i Oświeconych (Enlightened). Celem gry jest opanowanie jak największego obszaru za pomocą łączenia w trójkąty tzw. portale. Ingress rozgrywa się na rzeczywistej mapie świata.

Jak czytamy w opisie wydarzenia, drużyny agentów postarają się zdobyć jak największą liczbę portali, korzystając z wirtualnych broni i technologii obronnych. Będzie to powiązane z odkrywaniem lokalnych atrakcji turystycznych, wybranych i wplecionych w świat gry przez Niantic Inc. oraz Stołeczne Biuro Turystyki. Miejscem wyjściowym będzie umiejscowiony w centrum Dom Towarowy Braci Jabłkowskich.

WP

Więcej informacji znajduje się tutaj.

Polub WP Gry
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP