Trwa ładowanie...

"Two Point Hospital” pojawił się w sprzedaży. Ciepłe przyjęcie przez graczy

"Two Point Hospital” uznano za spadkobierce znanej z lat 90. gry "Theme Hospital”. Nowy symulator tworzenia i zarządzania szpitalem miał swoją premierę 30 sierpnia 2018 i obecnie zbiera dość dobre recenzje wśród graczy.

"Two Point Hospital” pojawił się w sprzedaży. Ciepłe przyjęcie przez graczyŹródło: IGN
d24shj7
d24shj7

"Theme Hospital” nie jest popularny dziś, a młodsi gracze mogli nawet o nim nie słyszeć, jednak w latach 90. oraz na początku XXI wieku był dość ciekawą produkcją. Symulator zarządzania szpitalem znalazł swoich fanów dzięki elementom humorystycznym i rozbudowanej rozgrywce, która składała się z 12 poziomów trudności. Twórcy gry "Two Point Hospital” zdecydowali się wrócić do oldschoolowego rodzaju strategii ekonomicznej, ale przy tym stworzyć coś nowego.

Akcja gry toczy się w fikcyjnym mieście Two Point County (wzorowanym między innymi na miasteczku Springfield z serialu "Simpsonowie”). Mieszkańcy tego miasta cierpią na rozmaite dolegliwości. W trakcie zabawy wcielamy się w ordynatora, a naszym zadaniem jest niesienie pomocy potrzebującym. Do naszych zadań należy także rozwój szpitalnego biznesu. Już w dniu premiery gra zebrała dość dobre opinie wśród graczy, jej wynik w bazie serwisu Metacritic obecnie sięga 88 procent.

"Two Point Hospital” ma również humorystyczny charakter znany z "Theme Hospital”, a dodatkowo gracze chwalą aspekt ekonomiczny produkcji. Zdaniem autorów pierwszych recenzji, producentom udało się odtworzyć atmosferę swojego poprzednika, ale przy tym twórcy dobrze sobie poradzili ze wznowieniem i rozbudowaniem podstawowej formuły rozrywki. Oczywiście, niektórzy użytkownicy znaleźli też wady w "Two Point Hospital” – głównie krytyka dotyczy opracowania interfejsu.

d24shj7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d24shj7
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj