Trwa ładowanie...

TOP 5 książek i gier wideo na prezent w 2021 roku

Polecamy książki i gry wideo, które w pierwszej połowie 2021 roku wyróżniły się na rynku i z pewnością przypadną do gustu najbardziej wymagającym odbiorcom.

Artykuł sponsorowany
TOP 5 książek i gier wideo na prezent w 2021 rokuTOP 5 książek i gier wideo na prezent w 2021 rokuŹródło: materiały partnera
d3wgu94
d3wgu94

1. Książki - bestsellery pierwszej połowy 2021

Rynek książki w pierwszej połowie 2021 roku obfitował w wiele ciekawych premier. Trudno wybrać jednoznacznych faworytów, dlatego poniższy wybór jest całkowicie subiektywny. Uwzględnia jednak różne gusty i typy książek.

Danuta Awolusi - Nie mówiąc nikomu

Nie mówiąc nikomu to nowa książka autorstwa Danuty Awolusi, autorki ciepło przyjętych: Twoja wina i Macochy. Nie mówiąc nikomu to powieść obyczajowa, w której główna bohaterka, Laura, za wszelką cenę marzy o powrocie do pracy, na co nie pozwala jej mąż Maks. 

Augustina Bazterrica - Wyborny Trup

Wyborny trup to powieść o trudnych wyborach związanych z życiem we współczesnym świecie. Autorka zadaje pytanie: co musiałoby się stać, byśmy wszyscy stali się weganami? Pytania o etykę i moralność stanowią serce powieści Augustiny Baztericci. 

d3wgu94

Bart van Es, Dziewczynka z wycinanki

Ta powieść reportażowa przedstawia rodzinną historię autora, którego dziadek ukrywał podczas II wojny światowej w Holandii 9-letnią Żydówkę imieniem Hesseline. Dziewczynka z wycinanki to trudna lektura o cierpieniu, tragedii i traumie trwającej na długo jeszcze po zakończeniu wojny. 

Manfred Spitzer, Epidemia smartfonów

Masz dosyć wszechobecnych smartfonów, które zabijają relacje i budzą depresję? A może wprost przeciwnie, nie dostrzegasz zagrożeń płynących z używania tych urządzeń? Niezależnie od tego, którym typem człowieka jesteś, powinieneś sięgnąć po pozycję Manfreda Spitzera Epidemia smartfonów. To książka, którą powinien przeczytać każdy. 

d3wgu94

Agnieszka Osikowicz-Chwaja, Opowieści starych drzew. Szepty na wzgórzach 

Na koniec coś dla fanów fantastyki. Szepty na wzgórzach to drugi tom z cyklu Opowieści starych drzew. Autorka tworzy sugestywny świat ogarnięty wojną i niepokojem. Bohaterowie tej serii z pewnością zapadną w pamięć czytelnikom, tym bardziej, że nikt nie może być pewny przeżycia w pożodze wojny i strachu... 

2. Gry wideo - najlepsze gry pierwszej połowy 2021 (na PC-ty i konsole)

Inaczej niż w przypadku książek, na najgorętsze gry tego roku poczekamy sobie zapewne do drugiej połowy 2021, kiedy to zapowiedziano wiele ciekawych premier. Nie znaczy to jednak, że nie da się wybrać ciekawych tytułów spośród tych, które już ukazały się od stycznia.

d3wgu94

Hitman 3

Kontynuacja serii o zawodowym zabójcy wydana w styczniu tego roku na PC oraz konsole okazała się świetnym tytułem na długie godziny zabawy. Fabuła zaczyna się w miejscu, gdzie skończyła się w grze Hitman 2: tytułowy bohater Agent 47 wraz z przełożoną kontynuuje misję zniszczenia Providence, sojuszu korporacji. Rozgrywka podobna jest do poprzedniej części: wciąż jest to przygodowa gra akcji, w której będziemy się przede wszystkim skradać. 

Valheim 

Valheim to gra typu survival wydana na komputery PC, której akcja dzieje się w czasach wikingów. Pracował nad nią zaledwie 5-osobowy zespół programistów, jednak gra zrobiła olbrzymią furorę, zbierając masę pozytywnych recenzji. W grze musimy zbierać surowce i narzędzia, a także walczyć z przeciwnikami w celu przetrwania. Możliwy jest też tryb wieloosobowy, w którym można bawić się wspólnie z 9 znajomymi.

d3wgu94

It takes two

Hazelight Studios całkowicie poświęciło się sztuce gry kooperacyjnej dla dwóch graczy. It Takes Two to pierwsze arcydzieło tego studia. Fabuła oscyluje wokół małżeństwa, które planuje rozwód, ale w wyniku dziwnego zdarzenia i inicjatywy ich córki niedoszli rozwodnicy zmniejszeni zostają do rozmiarów lalki. W tej formie mają za zadanie poradzić sobie z serią pomysłowych i często przezabawnych łamigłówek platformowych i, jak łatwo się domyślić, szybko przypominają sobie, co w przeszłości ich połączyło. Niemal każdy pomysł na rozgrywkę w It Takes Two jest hitem i kolejnym dowodem na to, że wciąż jest mnóstwo do wyciśnięcia z kanapowego trybu wieloosobowego.

Returnal

Returnal to najnowsza gra, która stanowi "exclusive" na platformę Playstation 5 i w zamierzeniu miała pokazać moc tej platformy. Oprawa wizualna faktycznie sprawia, że nieustannie trzeba zbierać szczękę z podłogi, podobnie jak mroczny klimat i wciągająca fabuła. "Returnal" mimo kilku zauważalnych wad i bugów, które pewnie będą sukcesywnie eliminowane z kolejnymi patchami, jest właściwie pierwszą poważną grą wydaną wyłącznie na PS5, więc na pewno warto się nią zainteresować. 

d3wgu94

Persona 5 Strikers

Persona 5 Strikers to japońska gra fabularna, czyli tzw. jRPG. W Japonii funkcjonowała już od roku, ale na świecie zadebiutowała w lutym 2021. Dostępna jest na platformy Nintendo Switch, PS4 i na pecety. Spotkała się z bardzo dobrym odbiorem recenzentów i graczy. Dla wszystkich fanów gatunku jRPG i Dalekiego Wschodu to z pewnością tegoroczny pewniak. 

Artykuł sponsorowany
d3wgu94
d3wgu94
Więcej tematów