Trwa ładowanie...
d1ytgig

Text Adventure. Google ukryło grę w przeglądarce i nikt o niej nie wie

Google lubi ukrywać w swoich serwisach przeróżnego rodzaju niespodzianki. Tym razem jeden z internautów odkrył sekretną grę tekstową w narzędziach programistycznych przeglądarki. Aby ją uruchomić, należy wpisać odpowiednie hasło.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Google lubi "easter eggi"
Google lubi "easter eggi" (WP Tech)
d1ytgig

Najpopularniejsza przeglądarka kryje w sobie pewnie jeszcze wiele tajemnic i ciekawych udogodnień. Jedną z nich jest słynny dinozaur, ratujący nas od nudy, gdy internet nie działa. Ale w produktach Google'a kryje się ich więcej, a właśnie odkryto kolejny.

Google dinozaur

Może nie każdy wie, ale w prosty sposób można uruchomić skaczącego tyranozaura rexa. Wystarczy w przeglądarce Google Chrome wpisać chrome://dino. Aby rozpocząć grę naciśnijcie spację.

d1ytgig

Ale dziś nie o dinozaurze. Użytkownik serwisu Reddit, zdradził kilka dni temu kolejną tajemnicę Google'a. Odkrył, że po wpisaniu konkretnego hasła w wyszukiwarce oraz włączeniu konsoli, przenosimy się do tekstowej gry przygodowej.

Zobacz też: Dlaczego na stronie głównej Google'a nie ma reklam? To najdroższa powierzchnia reklamowa świata

Text adventure

Aby dostać się do nowo odkrytej gry, musimy wpisać w Google "text adventure". Nie ma jej jeszcze na liście Wikipedii, o której piszę w ostatnim akapicie, więc zapewne użytkownik Reddita jest pierwszym, który ją odkrył. Po wpisaniu "text adventure" musimy przejść do konsoli - funkcji dostępnej w każdej przeglądarce, służącej do inspekcji kodu źródłowego strony.

   techworm
(techworm)

"text adventure" wpisane w Google i co dalej? Aby przejść do konsoli, mamy kilka możliwości. Zarówno w Chrome jak i w Firefox: kliknij prawy przycisk myszy, a następnie "Zbadaj" / F12 / lub kombinację klawiszy ctrl+shift+I, a następnie przejdźcie do "Console". Niestety, nie dla wszystkich ta funkcja działa. Na moim komputerze domowym działała, natomiast na firmowym już nie.

   techworm
(techworm)

Czytaj też: Plac Bohaterów Twojej Starej i Polaków Robaków. Wirtualny wandalizm na Mapach Google

d1ytgig

"Easter eggi" w Google

To jeszcze nie koniec. Na Wikipedii internauci zebrali pełną, aktualną listę znalezionych w Google "easter eggów". Są to ukryte w grach, czy serwisach internetowych dodatkowe smaczki, nawiązujące do znanych produkcji, filmów, gier czy nawet memów. Często nie mają nic wspólnego z fabułą rozgrywki. Polecam spróbować Pacmana - wystarczy wpisać hasło "play Pacman" w Google.

   google
(google)

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1ytgig

Podziel się opinią

Share
d1ytgig
d1ytgig
Więcej tematów