Trwa ładowanie...

Takiej puli nagród w ESL Mistrzostwach Polski jeszcze nie było

Counter-Strike: Global Offensive i League of Legends będą tytułami 14. sezonu ESL Mistrzostw Polski, które wystartują się już na początku lutego. W puli nagród znajdzie się rekordowa suma – 150 000 złotych.

Takiej puli nagród w ESL Mistrzostwach Polski jeszcze nie byłoŹródło: ESL
d6gxkls
d6gxkls

Zmagania rozpoczną się w Internecie od otwartych kwalifikacji. Pierwsza tura eliminacji League of Legends ruszy 6 lutego, zaś CS:GO – 19 lutego. W obu tytułach obowiązywał będzie nieco inny system:

League of Legends:

- Otwarte kwalifikacje
- Pierwsza faza grupowa: 16 drużyn (3 zaproszone)
- Druga faza grupowa: 8 drużyn
- Finały lanowe: 4 drużyny

d6gxkls

Counter-Strike: Global Offensive:

- Otwarte kwalifikacje
- Faza grupowa: 8 drużyn (1 zaproszona)
- Finały lanowe: 4 drużyny

W 14. sezonie drużyny rywalizować będą o 150 000 złotych. W turnieju League of Legends, który organizowany jest we współpracy z Riot Games, w puli nagród znalazło się 80 000 złotych, zaś w CS:GO – 70 000 złotych.

d6gxkls

O komentarz turniejów LoL-a zadaba Michał „Avahir” Kudliński wraz z Teamem Frenzy, a rozgrywki CS:GO poprowadzą Maciej „Morgen” Żuchowski i Kuba „KubiK” Kubiak.

14 sezonów, pół miliona złotych nagród

Początek ESL Mistrzostw Polski sięga 2008 roku, kiedy to rozgrywki zawitały do naszego kraju jeszcze pod nazwą ESL Pro Series. Przez wszystkie lata uczestnicy wygrali łącznie 485 400 złotych, a po 14. edycji suma ta zwiększy się do ponad 600 000 złotych. Aktualnie ESL Mistrzostwa Polski podzielone są na dwa sezony w roku, w ramach których rywalizują najlepsze drużyny w Polsce.

Poprzednia odsłona ESL Mistrzostw Polski zakończyła się w październiku 2016 roku wielkim finałem łódzkiej Atlas Arenie. Tytuł mistrzów League of Legends i 20 000 złotych zdobył Team Refuse, a w Counter-Strike: Global Offensive triumfował Team Kinguin, który tym samym otrzymał 15 000 złotych.

d6gxkls
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6gxkls
Więcej tematów