WP

Tak wygląda Xbox One X. Znamy jego moc oraz cenę

Microsoft zaprezentował światu nową konsolę do gier. To Xbox One X, znany do tej pory pod hasłem "Project Scorpio". Będzie mocniejszy, a przy tym mniejszy od poprzednika.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tak wygląda Xbox One X. Znamy jego moc oraz cenę
(Microsoft)
WP

Konsola Xbox One ma niecałe 4 lata, a 7 listopada pojawi się już nowsza, znacznie potężniejsza wersja. Xboxe One X ma więcej mocy i skupi się przede wszystkim na wspieraniu technologii 4k. Nowy sprzęt oferuje moc graficzną na poziomie 6 teraflopsów i 12GB pamięci GDD5. Szczególnie pierwszy parametr robi wrażenie - to ponad 4 razy lepszy wynik niż w przypadku poprzednich wcieleń konsoli.

Oprócz tego znacznie lepszy procesor - AMD-customed Jaguar Evolved 2,3 GHz w miejsce zwykłego AMD Jaguara 1,7 GHz (nadal 8 rdzeni) - oraz zwiększona przepustowość pamięci z 219 GB/s do 326 GB/s. Nowe parametry pozwolą m.in. na kompleksową obsługę dużych monitorów i TV z rozdzielczością 4K, czyli True 4k (gry) oraz UHD 4K (filmy).

WP

Równie mocno cieszy zapowiedź, że Xbox One X będzie mniejszy od obszernego poprzednika. Co mniej cieszy? Cena. Na starcie wyniesie 499 dolarów, czyli dokładnie tyle samo, co pierwsza konsola z serii w 2013 roku. Wszystkie te nowości zapowiedział Phil Spencer, szef Xboxa, oraz jego współpracownicy w trakcie trwających w Los Angeles targów E3.

Microsoft
Podziel się

Wiadomo już, że nowa konsola będzie bardzo mocna. Ale czy będzie na niej w co zagrać? Mamy dla Was dobre i mniej dobre wieści. Zacznijmy od tych pozytywnych.

Xbox One X otrzyma pełną kompatybilność z grami i urządzeniami do zwykłego Xboxa One. Do tego - to świetna wiadomość dla konsolowych weteranów - dostaniemy bibliotekę gier z pierwszego Xboxa z 2001 roku! W połączeniu z obsługą gier z Xboxa 360, robi się bardzo duży wybór.

WP

Jeśli chodzi o nowości - Microsoft pochwalił się 22 grami, które trafią "ekskluzywnie na ich konsolę". Ale większość z nich będzie dostępna także na PC albo po jakimś czasie pojawi się też na konkurencyjnym PS4.

Microsoft
Podziel się

Zła wiadomość jest taka, że mało które z zaprezentowanych gier olśniewają jakością grafiki. Przy tak mocnych parametrach konsoli można było oczekiwać niezwykłych fajerwerków graficznych. Tymczasem naprawdę duże wrażenie robiły tylko trzy gry: "Forza Motorsport 7", kolejna część wyścigowej serii, "Metro: Exodus", mroczna gra w postapokaliptycznym klimacie (dostępna także na PC) oraz "Anthem". Ta ostatnia to całkiem nowa marka od twórców "Mass Effecta" i "Dragon Age'a", stawiająca na zespołową grę i futurystyczny klimat.

WP
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP