Tak Szpakowski komentuje w “FIFIE 18”. Kibice wolą… "truskawkę na torcie"

Dariusz Szpakowski od lat jest polskim głosem serii “FIFA”. Krajowy wydawca gry, firma EA Sports Polska, na specjalnym filmiku zaprezentowała, jak brzmi nowy komentarz w “FIFIE 18”. Gracze domagają się jednak innego duetu…
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Hajto w grze "FIFA 18"? Tego chcą fani
Hajto w grze "FIFA 18"? Tego chcą fani (newspix.pl)
WP

Najpierw w polskiej wersji gier z serii “FIFA” parę komentatorów tworzyli Dariusz Szpakowski z Włodzimierzem Szaranowiczem. Z czasem tego drugiego zamienił inny sportowy dziennikarz TVP - Jacek Laskowski. Obu panów usłyszymy ponownie w “FIFIE 18”. Jak wyglądała ich praca nad grą? Możemy zobaczyć to na specjalnym filmiku:

Filmik ma wiele komentarzy, a spora część oceniających domaga się w grze "FIFA 18"… innego duetu! “Dlaczego nie Hajto?” - pyta jeden z widzów. “Szkoda, że nie Hajto ani Borek” - ocenia inny. Wśród najwyżej ocenianych wpisów znajduje się ten:

WP

“A kiedy będzie najlepszy polski duet komentatorów Mateusz Borek i Tomasz Hajto”.

Jak brzmiałaby w grze kultowe hasła, takie jak “truskawka na torcie”, “TurboGrosik”, “rzucić trochę z wątroby” czy skład Kaiserslautern z meczu z Bayernem w sezonie 97/98? Na całe szczęście możemy przekonać się już teraz, dzięki filmikowi przygotowanemu przez jednego z fanów:

Fani domagają się duetu Hajto & Borek, ale trzeba pamiętać, że praca nad grą to co innego niż komentarz na żywo. Tomasz Hajto budzi tyle emocji, bo jest autentyczny i spontaniczny. Odgrywanie kultowych kwestii mogłoby brzmieć sztucznie.

WP

O czym zresztą sam Mateusz Borek już się przekonał. Komentator użyczył głosu w grze “Pro Evolution Soccer 6”, a jego partnerem był Roman Kołtoń. Wystarczy posłuchać, jak sztucznie to wówczas wyszło:

Komentarz Dariusza Szpakowskiego w grach z serii “FIFA” też budzi wiele emocji. Powstaje jednak od wielu lat, więc twórcy zdążyli nagrać mnóstwo kwestii i wyeliminować wpadki. Radykalna zmiana duetu mogłaby spowodować obniżenie jakości polskiej wersji. Wszystko należałoby nagrać od początku.

Polub WP Gry
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP