Trwa ładowanie...

Syd Mead zmarł. Twórcy Cyberpunk 2077 żegnają "ojca gatunku"

Znany projektant i futurystyczny artysta Syd Mead zmarł w wieku 86 lat. Jego twórczość mogli poznać m.in. miłośnicy "Blade Runner". CD Projekt RED żegna "ojca gatunku", który miał wpływ na to jak będzie wyglądać "Cyberpunk 2077".

Share
Syd Mead zmarł. Twórcy Cyberpunk 2077 żegnają "ojca gatunku"Źródło: Syd Mead
d2r01gj

Syd Mead zmarł w wieku 86 lat z powodu powikłań raka, co potwierdziły zagraniczne media. Słynny koncept artysta miał wpływ na wiele kultowych produkcji, a CD Projekt RED wspomina go jako "jednego z ojców gatunku cyberpunk".

- Z przykrością słyszymy o śmierci jednego z ojców gatunku Cyberpunk. Syd Mead był świetnym ilustratorem i pomysłodawcą, wizualizował przyszłość i pomagał kształtować jej wygląd. Twoje wizje na zawsze pozostaną z nami, Syd! - czytamy pożegnalny tweet przygotowany przez twórców "Cyberpunk 2077".

Mead jest najbardziej znany jako artysta koncepcyjny filmów science fiction, takich jak "Blade Runner". Jego twórczość wpłynęła również na finalny wygląd takich tytułów jak "Mission: Impossible 3", "Star Trek", "Blade Runner 2049" oraz "Obcy – decydujące starcie".

Jego prace pojawiły się także w grach wideo: "Aliens: Colonial Marines", "Cyber Speedway", "Wing Commander: Prophecy" i "CyberRace". Większość jego dokonań artystycznych można zobaczyć w publikacji "The Movie Art of Syd Mead: Visual Futurist" wydanej w 2017 roku.

d2r01gj

Po 60 latach twórczej pracy Syd Mead przeszedł na emeryturę, ale niestety nie udało mu się nią długo nacieszyć. Pozostawił po sobie jednak niezwykłą spuściznę tworząc obraz gatunku cyberpunk, jaki znamy dzisiaj. Media podejrzewają, że Art Directors Guild uhonoruje Meada i jego twórczość podczas Cameron Menzies Award przyznając coroczne nagrody 1 lutego 2020 roku.

d2r01gj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2r01gj
Więcej tematów