Trwa ładowanie...
d3i5z6s

Syd Mead zmarł. Twórcy Cyberpunk 2077 żegnają "ojca gatunku"

Znany projektant i futurystyczny artysta Syd Mead zmarł w wieku 86 lat. Jego twórczość mogli poznać m.in. miłośnicy "Blade Runner". CD Projekt RED żegna "ojca gatunku", który miał wpływ na to jak będzie wyglądać "Cyberpunk 2077".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jedna z najbardziej rozpoznawalnych  prac Syda Meada
Jedna z najbardziej rozpoznawalnych prac Syda Meada (Syd Mead)
d3i5z6s

Syd Mead zmarł w wieku 86 lat z powodu powikłań raka, co potwierdziły zagraniczne media. Słynny koncept artysta miał wpływ na wiele kultowych produkcji, a CD Projekt RED wspomina go jako "jednego z ojców gatunku cyberpunk".

- Z przykrością słyszymy o śmierci jednego z ojców gatunku Cyberpunk. Syd Mead był świetnym ilustratorem i pomysłodawcą, wizualizował przyszłość i pomagał kształtować jej wygląd. Twoje wizje na zawsze pozostaną z nami, Syd! - czytamy pożegnalny tweet przygotowany przez twórców "Cyberpunk 2077".

d3i5z6s

Mead jest najbardziej znany jako artysta koncepcyjny filmów science fiction, takich jak "Blade Runner". Jego twórczość wpłynęła również na finalny wygląd takich tytułów jak "Mission: Impossible 3", "Star Trek", "Blade Runner 2049" oraz "Obcy – decydujące starcie".

Jego prace pojawiły się także w grach wideo: "Aliens: Colonial Marines", "Cyber Speedway", "Wing Commander: Prophecy" i "CyberRace". Większość jego dokonań artystycznych można zobaczyć w publikacji "The Movie Art of Syd Mead: Visual Futurist" wydanej w 2017 roku.

d3i5z6s

Po 60 latach twórczej pracy Syd Mead przeszedł na emeryturę, ale niestety nie udało mu się nią długo nacieszyć. Pozostawił po sobie jednak niezwykłą spuściznę tworząc obraz gatunku cyberpunk, jaki znamy dzisiaj. Media podejrzewają, że Art Directors Guild uhonoruje Meada i jego twórczość podczas Cameron Menzies Award przyznając coroczne nagrody 1 lutego 2020 roku.

d3i5z6s

Podziel się opinią

Share

d3i5z6s

d3i5z6s
Więcej tematów