WP

Święto polskich gier na GOG.com. A my mamy dla was 100 gier do rozdania!

Dziś polska kultura to nie tylko Mickiewicz i Wajda, ale też gry wideo. Z tej okazji sklep GOG.com przygotował świetne promocje na rodzime tytuły, a także... wspólnie z WP Gry aż 100 darmowych gier. Szczegóły niżej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Święto polskich gier na GOG.com. A my mamy dla was 100 gier do rozdania!
(CD Projekt RED)
WP

O polskich filmach pokutuje cały czas dość krzywdząca opinia, że są słabe. Twórcy od lat walczą z tym stereotypem. Rodzima branża gier jest w lepszej sytuacji. Od momentu premiery "Wiedźmina" w 2007 roku coraz częściej sypią się peany - zarówno pod adresem wysokobudżetowych produkcji, jak i skromnych tytułów od niezależnych studiów.

Dobrze jest więc spojrzeć wstecz i zobaczyć, jakie znakomitości Polska ma w "swoim" growym portfolio. A najlepiej samemu przetestować. Aż kilkadziesiąt tytułów znalazło się w promocji na GOG.com. Jako redakcja WP Gry wybieramy naszym zdaniem najciekawsze.

Promocje

WP

O tych grach było zdecydowanie najgłośniej. "Wiedźminów" nie trzeba przedstawiać. "Shadow Warrior 2" to brutalna, ale w swoim gatunku znakomita gra i kontynuacja kultowego tytułu z lat 90. "Dying Light" to świetna gra o walce z inwazją zombie w otwartym świecie. Z kolei "This War of Mine" to wielokrotnie nagradzana opowieść o... zarządzaniu grupą cywili walczących o przetrwanie w czasie oblężenia Kosowa. Mocna rzecz.

A to nowa fala gier indie - czyli niezależnych, robionych przez małe studia. Tu znajdziecie wszystko - od stylizowanego na 8 czy 16-bitów zręcznościowego "Ronina" czy policyjną przygodówkę "Beat Cop", przez horror "Darkwood", grę jRPG "Regalia" po widowiskowego, dynamicznego "Ruinera".

WP

Na koniec garść klasyki, tytuły, które na pewno wiele mówią wszystkim tym, którzy grali na PC 15-20 lat temu. Plus jedno "Two Worlds II", świetna gra w stylu "Gothica", ale chyba na miano klasyki trochę za młoda. Cała akcja potrwa do niedzieli 12 listopada do 23:59.

Giveaway, czyli rozdajemy 100 gier

A tymcaszem mamy dla was obiecane 100 gier do rozdania! Bez żadnego haczyka. Do wygrania: 20 x "SOMA", 20 x "Crypt of the Necrodancer", 20 x "The Park", 20 x "Darkest Dungeon", 20 x "STASIS". 1 osoba otrzyma nagrodę specjalną - klucz do 12 gier o łącznej wartości ponad 1000 zł - wśród nich m.in. "Elex", ">observer" i "Hob"!

WP

Wystarczy wejść na stronę Centrali Gier, wypełnić kilka prostych misji i odebrać kod na grę w sklepie GOG.com. Akcja potrwa również do 12 listopada do końca dnia.

A jeśli wam mało, to do niedzieli do godziny 19:00 GOG rozdaje za darmo pełną wersję gry "Syberia" - wystarczy kliknąć w ten link.

Polub WP Gry
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP