ycipk-3reomo

Święto polskich gier na GOG.com. A my mamy dla was 100 gier do rozdania!

Dziś polska kultura to nie tylko Mickiewicz i Wajda, ale też gry wideo. Z tej okazji sklep GOG.com przygotował świetne promocje na rodzime tytuły, a także... wspólnie z WP Gry aż 100 darmowych gier. Szczegóły niżej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Święto polskich gier na GOG.com. A my mamy dla was 100 gier do rozdania!
(CD Projekt RED)
ycipk-3reomo

O polskich filmach pokutuje cały czas dość krzywdząca opinia, że są słabe. Twórcy od lat walczą z tym stereotypem. Rodzima branża gier jest w lepszej sytuacji. Od momentu premiery "Wiedźmina" w 2007 roku coraz częściej sypią się peany - zarówno pod adresem wysokobudżetowych produkcji, jak i skromnych tytułów od niezależnych studiów.

Dobrze jest więc spojrzeć wstecz i zobaczyć, jakie znakomitości Polska ma w "swoim" growym portfolio. A najlepiej samemu przetestować. Aż kilkadziesiąt tytułów znalazło się w promocji na GOG.com. Jako redakcja WP Gry wybieramy naszym zdaniem najciekawsze.

Promocje

ycipk-3reomo

O tych grach było zdecydowanie najgłośniej. "Wiedźminów" nie trzeba przedstawiać. "Shadow Warrior 2" to brutalna, ale w swoim gatunku znakomita gra i kontynuacja kultowego tytułu z lat 90. "Dying Light" to świetna gra o walce z inwazją zombie w otwartym świecie. Z kolei "This War of Mine" to wielokrotnie nagradzana opowieść o... zarządzaniu grupą cywili walczących o przetrwanie w czasie oblężenia Kosowa. Mocna rzecz.

A to nowa fala gier indie - czyli niezależnych, robionych przez małe studia. Tu znajdziecie wszystko - od stylizowanego na 8 czy 16-bitów zręcznościowego "Ronina" czy policyjną przygodówkę "Beat Cop", przez horror "Darkwood", grę jRPG "Regalia" po widowiskowego, dynamicznego "Ruinera".

ycipk-3reomo

Na koniec garść klasyki, tytuły, które na pewno wiele mówią wszystkim tym, którzy grali na PC 15-20 lat temu. Plus jedno "Two Worlds II", świetna gra w stylu "Gothica", ale chyba na miano klasyki trochę za młoda. Cała akcja potrwa do niedzieli 12 listopada do 23:59.

Giveaway, czyli rozdajemy 100 gier

A tymcaszem mamy dla was obiecane 100 gier do rozdania! Bez żadnego haczyka. Do wygrania: 20 x "SOMA", 20 x "Crypt of the Necrodancer", 20 x "The Park", 20 x "Darkest Dungeon", 20 x "STASIS". 1 osoba otrzyma nagrodę specjalną - klucz do 12 gier o łącznej wartości ponad 1000 zł - wśród nich m.in. "Elex", ">observer" i "Hob"!

ycipk-3reomo

Wystarczy wejść na stronę Centrali Gier, wypełnić kilka prostych misji i odebrać kod na grę w sklepie GOG.com. Akcja potrwa również do 12 listopada do końca dnia.

A jeśli wam mało, to do niedzieli do godziny 19:00 GOG rozdaje za darmo pełną wersję gry "Syberia" - wystarczy kliknąć w ten link.

Polub WP Gry
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3reomo

ycipk-3reomo
ycipk-3reomo