Trwa ładowanie...
d2z6bu0

Studio wycofuje się ze sprzedaży gry. Powodem kokainowa wpadka aktora

To dopiero pechowa sytuacja. SEGA, znane i popularne studio z Japonii, wstrzymuje sprzedaż swojej najnowszej gry "Judgement". Powodem jest zatrzymanie jednego z aktorów głosowych w związku z zażywaniem przez niego kokainy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kyohei Hamura, w którego wciela się Pierre Takei
Kyohei Hamura, w którego wciela się Pierre Takei (Zrzut ekranu)
d2z6bu0

O sprawie doniósł japoński periodyk Japan Times. Pierre Takei, który wcielił się w postać Kyohei Hamury z gry "Judgement", został zatrzymany przez służby we wtorek, w okolicach godziny 23.. Badanie moczu wykazało, że Takei faktycznie zażywał kokainę.

Narkotyki wśród sław nie są niczym szczególnie nowym. Sam Takei cieszy się w Japonii sporą popularnością. Jednak prawo obowiązujące w tym kraju jest bardzo restrykcyjne pod kątem posiadania i zażywania nielegalnych środków odurzających. Takei może trafić do więzienia nawet na siedem lat.

Studio odniosło się do sprawy w specjalnym oświadczeniu:

d2z6bu0

"SEGA otrzymała raport o aresztowaniu aktora w związku z tym dobrowolnie wstrzymaliśmy wysyłki i sprzedaż cyfrowej wersji gry, a także publikowania rzeczy związanych z grą. Przepraszamy za wszelkie niedogodności, jakie może to przysporzyć naszym klientom i zaangażowanym stronom".

Na razie wstrzymanie sprzedaży dotyczy tylko Japonii. Na zachodnich rynkach "Judgement" ma zadebiutować 25 czerwca. Czy do tego dojdzie? Na razie nie wiadomo, jednak mniejsza rozpoznawalność Takei poza Japonią może sprawić, że deweloper nie będzie chciał powstrzymywać sprzedaży w innych krajach.

"Judgement" to gra, która jest spin-offem popularnej serii "Yakuza". Wcielamy się w niej w prywatnego detektywa, którego celem jest rozwiązywanie kolejnych spraw. Możliwe, że już w czerwcu będziemy mogli się w niego wcielić. Pozostaje czekać na oficjalne potwierdzenie.

d2z6bu0

Podziel się opinią

Share

d2z6bu0

d2z6bu0