Trwa ładowanie...

Steam zmienia politykę. Wszystko co jest legalne, będzie w porządku

Valve informuje, że ze Steamu przestaną znikać gry uznawane za kontrowersyjne czy nieodpowiednie treści. Będą sprzedawać wszystko co jest legalne i nie jest trollingiem.

Steam zmienia politykę. Wszystko co jest legalne, będzie w porządkuŹródło: Materiały prasowe
djtfr0d
djtfr0d

Steam ogłosił informację tydzień po usunięciu z serwisu gry, która wywołała wiele kontrowersji. "Active Shooter" miał być symulatorem, który nauczy zachowania nauczycieli i uczniów podczas strzelaniny. Niestety zamiast tego stał się kozłem ofiarnym. Gra spotkała się z falą nienawiści w Stanach Zjednoczonych. Nie jest to oczywiście jedyna produkcja, która została usunięta z serwisu.

Erik Johnson z zarządu Valve ogłasza, że dojdzie do zmian na Steamie. Będą sprzedawać wszystko, co jest prawnie legalne. Rolą serwisu nie jest segregacja treści, a jedynie jej dostarczanie. Valve twierdzi, że nie będzie więcej podejmować decyzji za graczy.

Steam był wielokrotnie krytykowany za tego typu praktyki. Spowodowało to odrzuceniem aplikacji Steam Link przez App Store. Na własnym systemie oceniania przez Steam tracił sam serwis ale nie tylko. Co z firmami i ich pracownikami, którzy spędzili miesiące ciężkiej pracy tylko po to, żeby ich dzieło nie spełniło nieokreślonych standardów portalu. Na szczęście problem został już rozwiązany, co na pewno ucieszy wielu graczy.

djtfr0d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djtfr0d
Więcej tematów