"StarCraft II" już dostępny za darmo. To oficjalny pomysł Blizzarda

Tu nie ma żadnego haczyka. Od 14 listopada oryginalny "StarCraft II: The Wings of Liberty" jest całkowicie darmowy. Zapłacimy dopiero wtedy, jeśli będziemy chcieli zdobyć rozszerzenia z dodatkowymi misjami i jednostkami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"StarCraft II" już dostępny za darmo. To oficjalny pomysł Blizzarda
(Blizzard)

Chociaż ukazały się tylko dwie gry z serii "StarCraft", i tak zdobyły miano kultowych. Gatunkowo to strategie, fabularnie to historia o starciu wojsk trzech całkiem odmiennych ras - Terran, Protossów i Zergów. Ten podział okazał się wyjątkowo wdzięczny, zarówno gdy rozgrywaliśmy misje przeciw komputerowi, jak i sieciowe bitwy z innymi graczami. Ale to dzięki tej drugiej opcji "StarCraft" zyskał światową popularność - przez lata był jednym z wiodących tytułów e-sportowych.

Pierwsza część ukazała się w roku 1998. Po 12 latach wyszła druga odsłona. Na nocnej premierze ustawiały się kolejki chętnych do zakupu w dużych miastach na całym świecie. "StarCraft II: Wings of Liberty" szybko zajął miejsce poprzednika na scenie e-sportowej. Został także solidnie rozbudowany dzięki dodatkom "Heart of the Swarm" oraz "Legacy of the Void".

Gry spod znaku "StarCraft II" nigdy nie były tanie. Stąd też zaskakująca była informacja twórców o tym, że udostępniają podstawową wersję za darmo. Co zrobić, żeby ją dostać? Wystarczy założyć konto na stronie Blizzarda, pobrać aplikację Battle.net, a następnie samą grę. A ci, którzy już mają "Wings of Liberty", mają otrzymają za darmo dodatek "Heart of the Swarm".

Warto przypomnieć, że darmowy jest także pierwszy "StarCraft" w swojej oryginalnej wersji, dostępny do pobrania na stronie Blizzarda. W sierpniu ukazała się zremasterowana wersja przeboju z poprawioną grafiką, muzyką i samą rozgrywką.

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.