Trwa ładowanie...

Stało się! Valve zmienia wygląd Steama

Steam w obecnej formie przejdzie niebawem do przeszłości. Firma Valve podczas konferencji GDC 2019 przedstawiła nowy wygląd usługi. Oto, jakich można spodziewać się w popularnej platformie dystrybucji gier.

Stało się! Valve zmienia wygląd SteamaŹródło: Steam
d3g80kk
d3g80kk

Alden Kroll na konferencji firmy Valve na Game Developers Conference 2019 zdradził szczegóły na temat odświeżonego wyglądu Steama. Zmiany mają zostać wprowadzone w ciągu najbliższych miesięcy, ale już teraz ujawniono, że jedną z głównych zalet nowego UI ma przyspieszenie dostępu do ostatnio uruchamianych gier.

Platforma Steam z dedykowaną kartą Biblioteki

Platforma zostanie wzbogacona o dedykowany ekran główny dla biblioteki gier, który będzie spersonalizowany dla każdego użytkownika. W zakładce wyróżnione będą najczęściej uruchamiane pozycje, dzięki czemu gracze nie będą musieli każdorazowo odszukiwać ich w pokaźnych bibliotekach.

Zmodyfikowana karta biblioteki ma być bardziej czytelna i łatwiejsza w obsłudze. Dotyczy to także aktualizacji dla ulubionych gier - Valve będzie wyszczególniać ważne aktualizacje, jak dodanie nowych postaci w “DOTA 2” czy “Don’t Starve Together” lub nowego trybu gry w “Counter-Strike: Global Offensive”.

d3g80kk

Firma miała również poprawić opcje filtrowania kolekcji gier, co ułatwi odszukiwanie tytułów z danej kategorii. Gracze dostaną teraz opcję lepszego zapoznania się z tytułami, które cieszą się popularnością wśród ich znajomych.

“Steam Events” dla lepszej komunikacji z graczami

Dużą nowością ma być nowa opcja “Steam Events”, która pomóc ma tak twórcom, jak i użytkownikom. Ci pierwsi dostaną nową opcję komunikowania ważnych wydarzeń w ich grach. Użytkownicy mają mieć dzięki temu pewność, że nie ominą ich np. weekendy z bonusowymi punktami doświadczenia.

“Steam Events” wykorzystywany będzie również do komunikowania dość np. za pomocą transmisji na żywo. Gracze będą dostawać powiadomienia w aplikacji, ale możliwa będzie również ich synchronizacja z kalendarzami (Kalendarz Google, iCal) czy przesyłanie droga mailową lub SMS-ową.

d3g80kk

Informacja o specjalnych wydarzeniach będą wyświetlane w udoskonalonej karcie gry, która dawać ma szybszy wgląd w aktualizacje.

Kiedy Steam zmieni wygląd?

Dokładna data wprowadzenia nowości w aplikacji Steama nie jest znana. Valve wskazuje jedynie, że nowości zostaną wprowadzone latem, ale początkowo pojawią się w testowej wersji. Można jednak liczyć, że z końcem roku oficjalnie powitamy udoskonalonego Steama.

d3g80kk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3g80kk
Więcej tematów