Trwa ładowanie...
d4fd90w

Śródziemie z Władcy Pierścieni w Minecrafcie. Rozmawiałem z twórcami cz. 2

- Moje życie nie skupia się na wykończeniu Śródziemia. W innym przypadku pewnie bym już się poddał. Przecież tu jest jeszcze tyle do zrobienia - mówi administrator serwera w MCME. Mimo to w Minecrafcie buduje tolkienowskie Śródziemie już... piąty rok.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jakość odtworzenia szczegółów może nie powala, ale ilość włożonej pracy wciąż mi imponuje
Jakość odtworzenia szczegółów może nie powala, ale ilość włożonej pracy wciąż mi imponuje (MCME)
d4fd90w

Praktycznie każdego dnia, nawet w święta, przez 9 lat siedzieć z ludźmi z każdego zakątka świata, budując swój własny kawałek świata. Projekt Minecraft Middle Earth (MCME) to ciężka praca, za którą jedyną nagrodą jest satysfakcja. Niedawno rozmawiałem z Michielem, 31-letnim lekarzem z Holandii, który buduje w Minecrafcie tolkienowskie Śródziemie razem z kilkunastoma osobami z całego świata. Michiel pomógł mi skontaktować się z innym administratorem serwera, na którym trwają prace. Oto, co miał do powiedzenia.

Arkadiusz Stando, WP Tech: Przedstawisz się?

Tutaj jestem Eriol Eandur. W prawdziwym świecie mam pracę na pełen etat oraz rodzinę. MCME to dla mnie tylko hobby. Wiesz, niektórzy składają modele samolotów, ja buduję Śródziemie.

d4fd90w

Mocne wejście. Powiedz, co robisz w Minecraftowym Śródziemiu?

W MCME zajmuje się plugin developmentem, czyli przydzielaniem ludziom danych ról. Przynajmniej dzięki temu nie buduję za dużo i nie poświęcam też dużo czasu.

Ile czasu już tu jesteś, czy możesz się przedstawić?

Do MCME dołączyłem we wrześniu 2014 roku. Niestety, ze względu na swoją pracę i własne przekonania, wolę pozostać anonimowym.

d4fd90w

To ile czasu tygodniowo jesteś w grze?

To zależy od tego, na ile pozwoli mi harmonogram w prawdziwym życiu, ale zazwyczaj to około kilkanaście godzin tygodniowo. Wiesz, traktuję to jako odskocznię od pracy.

   MCME

Czyli dołączyłeś, bo w ten sposób odpoczywasz od problemów życia codziennego?

Nie do końca. Kocham książki Tolkiena i jego wizję Śródziemia. Lubię też budować w Minecrafcie. Tutaj mogę spotkać ludzi, z którymi łączę pasję, a przy okazji razem sobie pobudujemy.

d4fd90w

Ale bardziej książka czy film?

Zdecydowanie książka. Jako zespół, często czerpiemy inspirację z tego, co przedstawiono już w filmach. Natomiast ja wolę książki Tolkiena i swoje własne zrozumienie jego słów.

   MCME

Nie myślałeś też o porzuceniu tego? Ja pewnie już bym wiele razy zrezygnował.

Nie, bo moje życie nie skupia się na wykończeniu Śródziemia. W innym przypadku pewnie bym już się poddał. Przecież tu jest jeszcze tyle do zrobienia. Ale wiesz, mi sprawia przyjemność samo towarzystwo tu na serwerze i skupiam się bardziej na ludziach, niż na samej pracy. A przy okazji jakoś się buduje.

d4fd90w

Podziel się opinią

Share

d4fd90w

d4fd90w
Więcej tematów