Trwa ładowanie...
na luzie

Sprzedał retro grę Nintendo za 9 tys. dol., ale to i tak znacznie poniżej rekordu

Matka Scotta Amosa przez 15 lat nalegała, aby syn uprzątnął strych rodzinnego domu w Kalifornii. Kiedy wreszcie spełnił jej życzenie, udało mu się natrafić na prawdziwy skarb. Pewien fan retro gier odkupił ją za ponad 9 tys. dol. Dużo? Będziecie zdziwieni.

Share
Sprzedał retro grę Nintendo za 9 tys. dol., ale to i tak znacznie poniżej rekordu
Źródło: Shutterstock.com
d3ym67b

Gra odnaleziona przez Scotta Amosa to zaplombowana kopia gry "Kid Icarus" na konsolę NES, z 1987 roku. Okazała się być zachowana w perfekcyjnym stanie. Pudełko, na którym wciąż znajdowała się fabryczna plomba, leżało w oryginalnej torbie zakupowej z sieci JCPenney, wraz z paragonem z grudnia 1988 roku na kwotę 38,45 dol. Uwzględniając inflację, daje to jakieś 83 dol.

Znalazca postanowił jednak skonsultować się z ekspertami ds. gier wideo, którzy zasugerowali wystawienie gry na licytację w internetowym domu aukcyjnym z antykami, Heritage Auctions. Ostatecznie skończyło się na kwocie ponad 9 tys. dol. Dzisiaj za takie pieniądze, patrząc na rynek gier, w USA można kupić na przykład 30 konsol PlayStation 4 albo 150 kopii "Cyberpunk 2077".

Astronomiczna suma? Niezupełnie

Wydawałoby się, że 9 tys. dol. za starą grę to iście astronomiczna suma, ale historia zna przypadki znacznie bardziej szalone. Rekord należy do kolekcjonera, który w lutym 2014 roku zapłacił na eBayu ponad 100 tys. dol. za mocno limitowany kartridż z grą "Nintendo World Championships", w kolorze złotym.

d3ym67b

Również ponad 100 tys. dol. wyłożył inny entuzjasta w lutym 2019 roku za legendarne "Super Mario Bros". O kwocie w przedziale 10-20 tys. słyszy się w kontekście retro gier średnio raz na kwartał. Tak więc Scott Amos nie jest żadnym wyjątkiem, co jednak tylko udowadnia, ile dla niektórych mogą znaczyć gry.

d3ym67b

Podziel się opinią

Share
d3ym67b
d3ym67b
Więcej tematów