Trwa ładowanie...
CHIP

Skype w końcu zaczyna domyślnie ukrywać IP użytkowników

Co łączy aplikację Skype i graczy komputerowych? Wbrew pozorom wiele. Skype to jedna z najpopularniejszych aplikacji do komunikacji głosowej, jeśli chodzi o gry sieciowe. Do niedawna miała ona bardzo poważną wadę.
Share
Skype w końcu zaczyna domyślnie ukrywać IP użytkowników
Źródło: C_osett / CC
d20c6fv

Chodzi o to, że każdy złośliwiec z odpowiednią wiedzą mógł przy pomocy Skype'a ustalić nasz adres IP i dzięki temu przypuścić dość skuteczny atak DoS. Problem ten nie dotyczył większości graczy, jednak drużyny e-sportowe oraz poszczególni zawodnicy cierpiały z tego powodu ogromnie.

Nikt co prawda nie prowadzi statystyk, dzięki którym dowiedzielibyśmy się, jak duża jest w istocie skala problemu. Faktem jednak pozostaje, że zdarzało się, by mecze w grach Counter-Strike: Global Offensive, Dota 2 czy League of Legends były odwoływane lub przesuwane na późniejszy termin dlatego, że kilku graczy bombardowanych było pakietami danych i nie byli w stanie połączyć się z serwerem.

Od dzisiaj jednak Skype domyślnie zacznie ukrywać IP swoich użytkowników, dzięki czemu e-sportowcy mogą już bezstresowo wrócić do korzystania z tego komunikatora.

d20c6fv

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: LG V10 już oficjalnie w Polsce

d20c6fv

Podziel się opinią

Share
d20c6fv
d20c6fv
Więcej tematów