Trwa ładowanie...

Rusza profesjonalna, polska liga "Counter-Strike'a"

Mamy w Polsce ligi gry w piłkę nożną czy koszykową. Od teraz mamy także lokalną ligę e-sportową, skupioną wyłącznie wokół jednej z najpopularniejszych w Polsce gier - "Counter-Strike'e".

Rusza profesjonalna, polska liga "Counter-Strike'a"Źródło: Eliga
d10d0mh
d10d0mh

Już w lipcu startuje Eliga. To ważna wiadomość. Gry sieciowe to potęga, jeśli chodzi o popularność. Według organizatorów ligi, mamy w Polsce ponad 700.000 kibiców, a wartość rynku wynosi 50 mln złotych. Te liczby robią wrażenie. Dla porównania - mecze polskie ekstraklasy w piłce nożnej ogląda średnio od 100 do 190 tys. osób.

Nic więc dziwnego, że padł pomysł stworzenia regularnej ligi. Do tej pory w Polsce mieliśmy do czynienia głównie z pojedynczymi turniejami. Eliga to pomysł dwóch czołowych drużyn - Pride Gaming oraz Team Kinguin. W rozgrywkach mają wziąć udział także Izako Boars, Ago Gaming, Pact oraz Pompa Team. Łącznie drużyn ma być 8. Nie zobaczymy za to tej najlepszej, czyli Virtus.pro. Start "zerowego" sezonu już w lipcu, a finały w listopadzie.

Zobacz też: Przy tych grach zarywaliśmy noce

Czym jest "Counter-Strike"?

To sieciowa, taktyczna gra akcji. Najpopularniejszą formą rozgrywki jest seria meczy 5 vs. 5 graczy, dzielących się na drużynę terrorystów i antyterrorystów. Pierwsi mają za zadanie podłożyć bombę we wskazanym miejscu i doprowadzić do jej eksplozji, drudzy udaremnić plan lub rozbroić ładunek. Grę można zakończyć również przez eliminację przeciwnej ekipy.

Każdy mecz wygląda inaczej. Zróżnicowane plansze pozwalają przyjąć różną taktykę. Istotnym elementem jest duża różnorodność broni palnej oraz wewnętrzna ekonomia. Przegrana drużyna otrzymuje mniejsze fundusze na uzbrojenie.

d10d0mh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d10d0mh
Więcej tematów