WP

"Resident Evil 2 Remake”: na Gamescom 2018 pojawił się nowy film

Seria gier "Resident Evil" istnieje już 22 lata i nadal jest dość popularna. Ostatnio dużo się mówiło o remake'u drugiej części znanego horroru, a z okazji corocznych targów Gamescom zostały udostępnione też nowe materiały. Kilka fragmentów gameplay’ów pojawiło się w serwisie YouTube.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Remake "Resident Evil" został pokazany w gameplayu
Remake "Resident Evil" został pokazany w gameplayu (Materiały prasowe)
WP

"Resident Evil" przez 22 lata swojego istnienia dostała kilka dodatkowych serii, w tym serie Outbreak, Survivor oraz Chronicles. Nie trzeba też przypominać sześciu filmów fabularnych na podstawie tej japońskiej gry. Firma Capcom zdecydowanie zamierza rozwijać udaną produkcję, przykładem czego może być między innymi "Resident Evil 2 Remake”, zapowiedziany jeszcze trzy lata temu.

Z okazji corocznych targów Gamescom, studio wraz z producentem kart graficznych Nvidia przedstawiło fragmenty gameplaya "Resident Evil 2 Remake". Jak twierdzą przedstawiciele Nvidii, dzięki tym kartom będzie można osiągać 60 klatek na sekundę w rozdzielczości 2160p. Dodatkowo, nowa gra będzie korzystać z niektórych rozwiązań techniki Nvidia RTX. Zwłaszcza dotyczy to odbić, dla których wykorzystywany będzie ray tracing.

WP

Na tym się prezentacja nadchodzącej gry się nie skończyła. Serwis IGN oddzielnie od kanału Nvidiii udostępnił kolejne dwa gameplaye, tym razem prezentujące zabawę z perspektywy dwójki bohaterów – Leona S. Kennedy'ego i Claire Redfield. W przypadku pierwszego filmu materiał częściowo pokazuje te same fragmenty, co i gameplay Nvidii. Z jedynym wyjątkiem: tu mamy możliwość spojrzeć na to, jak wygląda rozrywka w wersji na konsolę Xbox One. Gameplaya przedstawiającego Claire Redfield dotychczas nie było, więc jest to zdecydowanie ekskluzywny materiał.

"Resident Evil 2 Remake" ma zedebiutować już 25 stycznia 2019 roku. Capcom przedstawił wstępne wymagania sprzętowe do gry. Są to między innymi co najmniej procesor Core i5-4460 lub AMD FX-6300, 8 GB pamięci RAM i karta graficzna GeForce GTX 760 lub Radeon R7 260X (2 GB). Jako zalecany sprzęt Capcom uznaje procesor co najmniej Core i7-3770 lub AMD FX-9590 oraz kartę graficzną nie gorszą niż GeForce GTX 1060 lub AMD Radeon RX 480 (3 GB).

WP
Polub WP Gry
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP