WP

"Rainbow Six Siege": Ubisoft wprowadza cenzurę

"Tom Clancy’s Rainbow Six Siege" jest ważnym tytułem dla Ubisoftu. Gra z roku na rok powiększa grono miłośników esportowych rozgrywek, a sama baza społeczności liczy 35 milionów graczy. Wydawca chce jednak otwierać się na kolejne rynki. Pomóc w tym ma cenzura.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Rainbow Six Siege": Ubisoft wprowadza zmiany
"Rainbow Six Siege": Ubisoft wprowadza zmiany (Materiały prasowe)
WP

Na początku tego roku akcje firmy Ubisoft zostały wykupione przez chińską spółkę Tencent Holdings Limited. Dzięki tej współpracy możliwe będzie wprowadzenie takich tytułów jak For Honor czy "Tom Clancy’s Rainbow Six Siege" na rynek azjatycki.

"Rainbow Six Siege": Ubisoft cenzuruje wersję gry dla Chin

Ubisoft opublikował artykuł, w którym potwierdził otwarcie się "Tom Clancy’s Rainbow Six Siege" na tę część świata. Jednak powodu restrykcyjnych przepisów prawnych w Chinach pewna zawartość gry zostanie zmieniona. Zmiany będą głównie dotyczyły ikon informujących graczy o wydarzeniach takich jak wyeliminowanie przeciwnika czy strzelanie do sojuszników. Nie są to jednak jedyne poprawki.

WP
Materiały prasowe
Podziel się

Deweloperzy musieli zmienić także niektóre elementy produkcji, jak wyświetlanie krwi czy elementów otoczenia kojarzących się z hazardem.

Materiały prasowe
Podziel się
Ubisoft
Podziel się
WP

Wydawca ogłosił, że podjęto decyzję, na skutek której nad przyszłymi usprawnieniami w grze będzie pracował jeden zespół. Ma to na celu stworzenie jednej, globalnej wersji programu, aby zmniejszyć ilość powielających się zadań po stronie zespołu autorów gry oraz dostosowanie produktu i przyszłych zmian do ogólnoświatowych przepisów. Z drugiej strony Ubisoft daje jasny komunikat, że zmianami nie zostanie dotknięta sama rozgrywka i mechanika gry

- Chcemy z pełną stanowczością zapewnić, że gra "Rainbow Six Siege" pozostanie wierna swoim korzeniom. Dostosowujemy jej stronę artystyczną i wizualną, ale nie idziemy na żadne kompromisy w kontekście rozgrywki, dzięki czemu "Rainbow Six Siege" pozostanie grą, którą znacie dzisiaj.

Materiały prasowe
Podziel się

"Tom Clancy’s Rainbow Six Siege" ukazał się 1 grudnia 2015 roku. Tytuł otrzymał klasyfikację wiekową +18 z uwagi na przemoc i wulgarny język, który wiąże się z rozgrywkami online z innymi graczami.

WP
Polub WP Gry
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP