Trwa ładowanie...

PS4 straciło drobny, ale bardzo ważny element. Sony potwierdziło doniesienia

Firma Sony potwierdziła poranne doniesienia i poinformowała, że PS4 nie pozwoli już na integrację z Facebookiem. Oznacza to, że gracze nie mogą już liczyć na pełne połączenie PlayStation Network z serwisem Marka Zuckerberga.

PS4 straciło drobny, ale bardzo ważny element. Sony potwierdziło doniesieniaŹródło: Shutterstock.com
d1ceujo
d1ceujo

Z samego rana w sieci pojawiły się doniesienia, że Sony planuje zrezygnować z integracji PS4 z Facebookiem. Na potwierdzenie tych informacji przez japońskiego producenta nie trzeba było długo czekać. W komunikacie wystosowanym przez firmę gracze dowiedzieli się, że decyzja wchodzi w życie z dniem dzisiejszym.

- Począwszy od 7 października 2019 r. integracja z Facebookiem nie będzie już wspierana na systemie PS4. Obejmuje to funkcje udostępniania na Facebooku, takie jak publikowanie rozgrywki, aktywność w zdobywaniu trofeów oraz korzystanie z funkcji wyszukiwania znajomych. Przepraszamy za wszelkie niedogodności - możemy przeczytać w specjalnym komunikacie.

W praktyce oznacza to, że Facebook nie będzie już oferowany jako miejsce docelowe do udostępniania zrzutów ekranu, filmów czy muzyki. Zniknie również możliwość połączenia konta z profilem PlayStation Network.

d1ceujo

Sony podkreśla, że gracze nadal będą mieli możliwość publikowania materiałów na Facebooku, jednak serwis nie będzie już oferowany jako miejsce docelowe do udostępniania zrzutów ekranu, filmów, muzyki, szczegółów dotyczących nagród i linków do transmisji rozgrywki. Nie będzie możliwości połączenia dwóch kont i zapraszania znajomych z FB. Gracze stracą również dostęp do swoich zdjęć profilowych.

Reakcja japońskiej firmy prawdopodobnie związana jest z nasilającymi się ostatnio skargami graczy na publikowanie ich aktywności z konsoli na FB bez ich zgody.

d1ceujo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ceujo
Więcej tematów