WP

Przez nich drożeje popularny sprzęt. Producent ma już dość

Nietypowa sytuacji na rynku kart graficznych. Sprzęt jednego z potentatów, firmy Nvidia, schodzi jak ciepłe bułeczki, a ceny w sklepach rosną. Ale firma nie jest zadowolona. Ich nowym klientem nie są wcale gracze, tylko specjaliści od kopania kryptowalut.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sytuacja na rynku kryptowalut jest tak poważna, że musiała zainterweniować firma specjalizująca się w produkcji kartach graficznych.
Sytuacja na rynku kryptowalut jest tak poważna, że musiała zainterweniować firma specjalizująca się w produkcji kartach graficznych. (hardware info)
WP

Wykopywanie kryptowalut polega na rozwiązywaniu skomplikowanych zadań matematycznych – im więcej ich rozwiązano, tym trudniejsze się stają. A żeby nie trwało to wielu lat, potrzebna jest odpowiednia moc. Tę zaś można zdobyć, inwestując m.in. w karty graficzne.

Kopacze wykupują zatem zapasy tego sprzętu komputerowego właśnie po to, by zamontować je w swoich „kopalniach”. To oczywiście przekłada się na ich ceny. W ostatnimi czasy rynek kart graficznych odnotowuje coraz większy wzrost cen sprzętu.

WP

Sytuacja jest już na tyle alarmująca, że niemiecki oddział firmy Nvidii wydał specjalne oświadczenie. Zaznacza w nim, żeby partnerzy producenta zagwarantowali dostęp do kart nie kopaczom, ale tym, którzy używają komputera do grania. Zalecane jest na przykład wprowadzenie limitu sprzedaży przy jednym zamówieniu. Nvidia nie może tego w żaden sposób egzekwować, jednak sam fakt zwrócenia uwagi na problem wiele mówi.

Dopóki trwa boom na kryptowaluty, dopóty na rynku mogą występować braki w zaopatrzeniu. Interesujący może być jego koniec, kiedy na rynku pojawią się używane karty i ceny znowu zaczną szaleć. Rollercoaster godny wahań cen Bitcoina.

Polub WP Gry
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP