Trwa ładowanie...
Materiał Partnera
xbox series x
29-06-2020 11:20

Przedstawiamy nową konsolę Xbox Series X

Wszyscy fani gamingu z niecierpliwością oczekują na premierę najnowszej konsoli Microsoft – Xbox Series X, o której wiemy już całkiem sporo. Zgodnie z zapowiedzią producenta – będzie to najszybsza i najpotężniejsza konsola w historii Xbox. Jej premiera planowana jest na okres przedświąteczny 2020 r. Jednakże to, co interesuje najbardziej wszystkich gamerów to cena, wygląd i gry startowe najnowszej konsoli od Microsoftu. Co już wiadomo o Xbox Series X?

Przedstawiamy nową konsolę Xbox Series X
d2yz6x0
d2yz6x0
Artykuł sponsorowany

Kiedy będzie premiera Xbox Series X?

Na jednej z najważniejszych imprez w świecie gamingu – The Game Awards 2019 – ku zaskoczeniu wszystkich fanów e-sporu, odbył się pokaz najnowszej konsoli od Microsoftu: Xbox Series X. To, co w pierwszej kolejności zwróciło uwagę wszystkich zgromadzonych to przede wszystkim jej nietuzinkowy design. Jednakże najważniejszą kwestią wciąż pozostaje pytanie o datę premiery najnowszej konsoli, która kusi nie tylko swoim wyglądem, ale również znakomitymi parametrami technicznymi.

Według licznych spekulacji nowy Xbox trafi pod koniec listopada 2020 r. W kuluarach mówi się o dwóch datach: 20 i 26 listopada. Pierwsza z dat wymieniana jest m.in. ze względu na to, że jest to piątek. Byłoby to również ciekawe nawiązanie do premiery Xbox One, który debiutował 22 listopada 2013 r., również w piątek. Z kolei o 26 listopada mówi się, ponieważ na ten dzień przypada Święto Dziękczynienia – nie wiadomo jednak czy ta data będzie dotyczyć wyłącznie Stanów Zjednoczonych, czy również Europy, w tym Polski. Niemniej jednak z całą pewnością konsola Xbox Series X trafi do sprzedaży w okresie przedświątecznym. Jest to dobra okazja do tego, by pomyśleć o prezencie dla bliskiej osoby. Warto jednak zapisać się na przedsprzedaż – w przeciwnym razie będziemy musieli obejść się smakiem.

Specyfikacja techniczna Xbox Series X

Nie bez powodu fani gamingu z całego świata zacierają ręce na myśl o premierze Xbox Series X. Najnowsza konsola od Microsoftu jest najszybszą i najmocniejszą konsolą w historii marki Xbox. Najbardziej zaskakująca jest moc obliczeniowa urządzenia, która sięga 12 teraflopów. Wspomagana jest ona przez innowacyjną architekturę chłodzenia, pozytywnie wpływającą na jakość rozrywki. Układ chłodzenia nowego Xboxa zbudowany jest z trzech kanałów, dzięki czemu obciążenie cieplne dzielone jest kilka strumieni powietrza. W efekcie najnowsza konsola od Microsoftu zapewnia bardzo dobre zarządzanie temperaturą wewnętrzną poszczególnych podzespołów.

d2yz6x0

Elementem, który stanowi o sile konsoli Xbox Series X, jest również karta rozszerzająca, która zapewnia dodatkowe miejsce do przechowywania gier i danych. Przy tym nie musimy się martwić o to, że ucierpi na tym prędkość działania i jakość przesyłu danych.

Procesor Custom AMD Zen 2-based CPU (8x @ 3.6 GHz)
Grafika Custom AMD Navi-based GPU (12 TF RDNA)
Pamięć 16GB GDDR6 RAM (13GB dla gier + 3GB na system)
Dysk NVMe SSD
Rozszerzenie pamięci karta rozszerzeń 1 TB
Napęd optyczny 4K UHD Bly-Ray
Kolor Matte Black
Waga 4,45 kg
Wymiary 15,1 x 15,1 x 30,1 cm

Wygląd Xbox Series X

Wygląd najnowszej konsoli Xbox znacznie odbiega od tego, do czego przyzwyczaił nas do tej pory Microsoft. Xbox Series X z całą pewnością jest konsolą o minimalistycznym designie. Ma ona kształt prostopadłościanu, który na pierwszy rzut oka w niczym nie przypomina typowego urządzenia do gier. Zadaniem projektantów nowego Xboxa było niewyróżnianie się na tle sprzętu domowego i to z całą pewnością im się udało. Zaletą konsoli od Microsoftu jest możliwość ustawienia jej zarówno w pionie, jak i w poziomie.

Pisząc o wyglądzie nowego Xboxa, nie można również zapominać o padzie. Chociaż producent już zapowiedział, że nowa konsola będzie kompatybilna z akcesoriami starszej generacji, to z całą pewnością warto zainteresować się również nowym padem. Na pierwszy rzut oka niezbyt różni się on od swoich młodszych braci. Najnowszy kontroler Xbox wyróżnia się przede wszystkim przyciskiem obsługujący funkcję Share oraz krzyżakiem, znanym bliżej z kontrolerów Xbox Elite Series 2.

d2yz6x0

Gry startowe na Xbox Series X

Jedną z rzeczy, która najbardziej interesuje wszystkich fanów gamingu, są gry, które pokażą całą gamę możliwości nowej konsoli Xbox. Wśród zapowiedzianych już tytułów znalazły się m.in. Forza Motorsport (wyścigi samochodowe), Halo Infinite (strzelanka), Hellblade II (przygodowa gra akcji). To nie wszystko! Również Ubisoft ogłosiło kilka premier gier na nowego Xboxa, w tym: Rainbow Six Quarantine (strzelanka), Watch Dogs: Legion (przygodowa gra akcji). Nie należy się również martwić wsteczną kompatybilnością – wszystkie tytuły Xbox One mają działać również na nowej konsoli.

Artykuł sponsorowany

d2yz6x0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2yz6x0
Więcej tematów