Trwa ładowanie...
fifa
16-09-2020 11:11

Premiera Fifa 21 - dlaczego warto czekać?

Wszyscy fani piłki nożnej w wersji elektronicznej, jak co roku ze niecierpliwieniem oczekują premiery najnowszej odsłony FIFA’y. Wersja FIFA 21, jak co roku budzi sporo emocji, a gracze czekają na informacje o nowościach, które przygotowali producenci. W tym roku można oczekiwać wiele aktualizacji, a także standardowych uaktualnień, takich jak wprowadzenie baz danych z najnowszymi składami wszystkich zespołów obecnych w grze.

Artykuł sponsorowany
Premiera Fifa 21 - dlaczego warto czekać?Źródło: materiały partnera
d41a5je
d41a5je

1. FIFA 21 – kiedy premiera?
2. Podstawowe platformy: FIFA 21 na PS5 i Xbox X
3. Tryb gry ulicznej w FIFA 21 – Volta
4. Nowa fizyka poruszania się zawodników
5. Nowości w grafice
6. Polepszone efekty dźwiękowe

Fani mogą już żegnać się z poprzednią edycją, gdyż tegoroczna ma być ulepszona w wielu aspektach. Dzięki temu EA Sports chce zapewnić jeszcze większy poziom realizmu gry, a także zwiększyć frajdę płynącą z rozgrywki.

FIFA 21- kiedy premiera?

Co prawda ostatnie miesiące upływają pod znakiem chaosu, zwłaszcza w branży elektronicznej, jednak najnowsza FIFA ma mieć premierę 9 października 2020 roku, tak jak było to w planach. Aktualnie wydawcy gry nie przewidują, żeby coś miało się w tej kwestii zmienić, więc początkowo zapowiadany termin prawdopodobnie zostanie dotrzymany. Prace nad polską wersją także już trwają, a Dariusz Szpakowski, który tak jak w poprzednich edycjach będzie odpowiedzialny za nagrywanie komentarza także w tegorocznej wersji, zapowiada, że jest zadowolony z pracy i jej efektów.

Podstawowe platformy: FIFA 21 na PS5 i Xbox X

Świat graczy jest podzielony na zagorzałych fanów Xbox’a i PlayStation. Tak popularny tytuł, jak FIFA jest oczywiście multiplatformowy i nic w tej kwestii się nie zmieni. Będzie on dostępny zarówno na konsole od Sony, jak i Microsoft.

d41a5je

Emocje budzi jednak to, czy FIFA 21 będzie dostępna jedynie na najnowsze konsole, które mają planowane premiery pod koniec tego roku, czyli mniej więcej w okolicach premiery FIFA’y. Wersje FIFA 21 PS5 i FIFA 21 Xbox X są opracowywane i najnowszy tytuł będzie kompatybilny z najnowszymi wersjami najpopularniejszych na rynku konsol. Mimo wszystko FIFA 21 będzie także dostępna na PS4, Xbox One i Nintendo Switch, a także na PC. Dodatkowo pierwszy raz w historii będzie dostępna na platformie Google Stadia.

Tryb gry ulicznej w FIFA 21 – Volta

Według nieoficjalnych doniesień twórcy gry w najnowszej wersji nie zrezygnują z nowości wprowadzonej w poprzedniej wersji, czyli trybu ulicznego. Nie wiadomo, czy będzie on jeszcze rozwinięty, jednak dobre przyjęcie przez graczy tego trybu zostało uwzględnione przez producentów gry.

Nowa fizyka poruszania się zawodników

Jedną z nowości, która jest zapowiadana w FIFA 21, jest udoskonalony sposób poruszania się zawodników. Ma on być o wiele lepiej przystosowany do wymagań graczy, którzy oczekują większych możliwości w zakresie kontrolowania gracza. Ponadto nowa fizyka graczy ma być zdecydowanie bardziej realistyczna niż w poprzedniej wersji. EA Sports zapowiada, że tegoroczna wersja FIFA’y będzie tak dobrze oddawała realizm, jak do tej pory nie udało się to żadnemu symulatorowi sportowemu. Czy okaże się to prawdą, okaże się dopiero w październiku.

Na pewno na większy realizm ma wpłynąć lepsze współgranie silnika gry z kontrolerem Dual Sense. Dzięki wykorzystaniu funkcji haptycznych kontrolera gra ma być jeszcze bardziej realistyczna dzięki odmiennym wibracjom podczas różnych zdarzeń na boisku, takich jak strzały, podania, odbiory, czy nawet zderzenia.

d41a5je

Nowości w grafice

EA Sport w tej edycji ma też wprowadzić pewne zmiany w silniku graficznym. Zmianie ma ulec system renderowania i oświetlenia, co w konsekwencji ma odpowiadać za o wiele bardziej realistyczny obraz stadionów i piłkarzy. Według zapowiedzi wszystkie detale postaci mają być lepiej dopracowane, a także lepiej widoczne podczas gry. Realizm postaci ma stać na o wiele wyższym poziomie, niż było to w edycjach z poprzednich lat. Nie bez znaczenia w tym kontekście jest także usprawnienie silnika gry, gdyż według zapowiedzi, gra ma działać o wiele szybciej i płynniej, czego jednym z efektów ma być dużo szybsze wczytywanie się gry. Najlepsze efekty będą na FIFA 21 PS5 i FIFA 21 Xbox, gdyż te konsole według zapowiedzi mają być wyposażone w bardzo mocne procesory oraz jednostki graficzne, oraz szybkie dyski SSD, co w połączeniu powinno zapewnić niezwykłą płynność pomimo sporych wymagań sprzętowych silnika gry.

Polepszone efekty dźwiękowe

Całości efektu ma dopełnić ulepszony dźwięk. Za komentarz w polskiej wersji językowej odpowie Dariusz Szpakowski, co jest znane z poprzednich wersji. W najnowszej komentarz oczywiście będzie nagrany od nowa i jeszcze ulepszony, co ma zwiększyć realizm rozgrywki. To nie jedyna nowość. EA Sports zdecydował się popracować nad dźwiękiem przestrzennym, co pozwoli graczom o wiele bardziej wczuć się w klimat spotkania piłkarskiego oraz poczuć prawdziwe emocje na najwyższym poziomie. Nie wiadomo jeszcze, jak rozwiązana zostanie kwestia ścieżki dźwiękowej, ale prawdopodobnie pozytywne zmiany znane z poprzedniej wersji zostaną utrzymane także i tutaj.

d41a5je
d41a5je
Więcej tematów