Trwa ładowanie...
wiadomości
04-07-2017 14:49

Prawdziwa jest zagrożona, więc powstawała wirtualna. Puszcza Białowieska w grze

Grający w “Minecrafta” mogą odwiedzić wirtualną Puszczę Białowieską. Obawiając się, że działalność człowieka wpłynie na puszczę, aktywiści postanowili uwiecznić ją w grze.

Prawdziwa jest zagrożona, więc powstawała wirtualna. Puszcza Białowieska w grzeŹródło: Youtube.com
d2w1b7n
d2w1b7n

Nie jest to malutki wycinek - twórcy mapy do “Minecrafta” odtworzyli Puszczę Białowieską z rozmachem:

"Wirtualna wersja Puszczy Białowieskiej zajmuje ok. 700 km2 polskich terenów puszczy. Świat zbudowany jest w skali 1:1. Oznacza to, że każdy blok w grze zajmuje 1m3 - a cała mapa zbudowana jest z ponad 50 miliardów takich bloków. Specjalnie na potrzeby cyfrowej puszczy powstało 40 projektów unikalnych drzew, których tak jak w rzeczywistości nie da się spotkać nigdzie indziej. Na mapie znajduje się ich ok. 6-7 milionów".

Tony plastiku na plaży. To najbardziej zanieczyszczona wyspa świata

"Puszcza Białowieska to jedyny ocalały nizinny las o charakterze naturalnym w naszej części świata. To unikalne w skali globalnej miejsce" - piszą twórcy akcji - "Stworzyliśmy jej cyfrową kopię. Od tej chwili każdy, nie wychodząc z domu, może odwiedzić Puszczę Białowieską i zakochać się w jej grądach, borach, bagnach, strumykach, stawach" - czytamy na stronie ostatniedrzewo.pl.

d2w1b7n

O minecraftowej puszczy opowiedziała Krystyna Czubówna:

Choć “Minecraft” wielu kojarzyć może się z grą dla dzieci, to nie da się ukryć, że jest to współczesny odpowiednik klocków lego. Powstają w grze niesamowite konstrukcje, odwzorowujące prawdziwe miejsca. Jest nawet powiedzenie: jeżeli czegoś nie skopiowano w “Minecrafcie”, to najprawdopodobniej to nie istnieje.

Jak widać gra może być też ostrzeżeniem - jest ryzyko, że pewne miejsca dostępne będą tylko w wirtualnym świecie. Dlatego mapa do “Minecrafta” nie jest tylko ciekawostką. Twórcy akcji na stronie internetowej zachęcają do podpisania apelu o rozszerzeniu parku narodowego na cały obszar Puszczy Białowieskiej oraz wsparcia finansowego Leśnych Patroli.

d2w1b7n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2w1b7n
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj