WP

Poważna luka w PS4 może uszkodzić konsolę. Koniecznie się zabezpiecz

Użytkownicy serwisu Reddit alarmują o nowym zagrożeniu, które doprowadza do zawieszania konsol PlayStation 4. Efektem może być utrata danych lub nawet uszkodzenie sprzętu. Ale jest sposób, aby uchronić się przed złośliwym atakiem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wszyscy użytkownicy PS4 są zagrożeni, należy zareagować przed otrzymaniem wiadomości
Wszyscy użytkownicy PS4 są zagrożeni, należy zareagować przed otrzymaniem wiadomości (iStock.com)
WP

Grupka graczy korzystając z botów rozsyła wiadomości powodujące zawieszanie się konsoli. Ofiarą może być każdy, bo program wysyła je do przypadkowych użytkowników. Złośliwa wiadomość może stanowić poważny problem dla graczy, ale stosunkowo łatwo się przed nią uchronić. Podobne scenariusze znamy już na przykład z iPhone'ów, gdzie wystarczyło wysłać SMS-a zawierającego konkretny znak, aby zawiesić urządzenie.

Koniecznie zablokujcie możliwość odbierania wiadomości od nieznajomych!

Tak może wyglądać przykładowa wiadomość otrzymana od bota.

WP
reddit
Podziel się

Huntstark, użytkownik serwisu Reddit informuje, że wiadomość otrzymał podczas rozgrywki online w "Tom Clancy's Rainbow Six Siege". Przeciwnicy wysłali wiadomość za pomocą bota do wszystkich graczy z jego drużyny. W efekcie konsola każdego z nich została zawieszona, a przeciwnicy łatwo wygrali mecz. W ten sposób osiągają wysokie rangi w grach.

PlayStation Network według ustawień domyślnych zezwala na odbieranie wiadomości od użytkowników nie będących na naszej liście znajomych. Złośliwi internauci wykorzystują to do rozsyłania wiadomości do praktycznie każdego, kto się natrafi. Potencjalne ofiary można wyszukiwać wpisując przypadkowe nazwy, czy przeglądając grupy tematyczne.

Niestety wiadomość powoduje nie tylko zawieszenie, ale także całą pętlę restartów PS4. Wówczas jedynym ratunkiem dla urządzenia jest przywrócenie konsoli do ustawień domyślnych, a to powoduje utratę wszystkich danych.

WP

Jednym ze sposobów uchronienia się od pechowej wiadomości jest usunięcie jej poprzez zalogowanie się do Sony PlayStation Messages za pomocą urządzenia Android lub iOS. Jednak to pomoże tylko w przypadku, jeśli jeszcze nie uruchomiliście konsoli. Dla pewności przed uruchamianiem PS4 warto to sprawdzić na smartfonie czy tablecie.

Aby się zabezpieczyć wystarczy zablokować opcję wysyłania wiadomości przez nieznajomych. Możemy to zrobić przechodząc do Ustawienia>Zarządzanie kontem>Ustawienia prywatności>otrzymywanie wiadomości od znajomych (lub od nikogo).

Jakim typem gracza jesteś? Preferujesz klasyczne produkcje dla jednego gracza czy uważnie śledzisz esport? Wypełnij nasz quiz!**

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

WP
Polub WP Gry
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP