WP
Polski czołg w "World of Tanks"!

Polski czołg w "World of Tanks"!

Do coraz obszerniejszego garażu czołgów dostępnych w sieciowej grze "World of Tanks" dołącza polska maszyna. Do tej pory był "Rudy 102", teraz zagramy także "Pudlem".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Tak naprawdę nie jest to czołg produkcji polskiej. "Pudel" to Panzerkampfwagen V Panther, czyli niemiecka Pantera. Co go łączy z Polską? To jedna z maszyn przechwycona od Niemców w czasie powstania warszawskiego (zdjęcie poniżej). Dlatego też w grze "World of Tanks" pojawi się właśnie w polskich barwach wojennych.

WP

Do tej pory dostępny był także legendarny "Rudy 102", ale został włączony do linii czołgów radzieckich. Pantera stanowi zatem pierwszy tank w naszych rodzimych barwach. Na razie dostępny będzie wyłącznie na serwerach testowych. Do regularnego zestawu czołgów ma dołączyć pod koniec lata. Będzie także pierwszą maszyną, która otworzy polskie drzewko czołgów w grze.

WP

- Obecnie pracujemy nad skonstruowaniem oddzielnego polskiego drzewa technologicznego. Jesteśmy na etapie zatwierdzania kandydatów, zbierania historycznych danych i informacji na ich temat - mówi Anton Pankov z Wargaming.net

Wargaming.net
Podziel się

Zagraj w "World of Tanks" za darmo na centralagier.wp.pl/World-of-Tanks.

A tak wyglądał "Pudel" po przejęciu przez powstańców:

WP
Zdobyczna Pantera należąca do plutonu pancernego „Wacek” pod dowództwem Wacława Micuty. Zdjęcie wykonane w rejonie ul. Okopowej Domena publiczna
Podziel się
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP