Trwa ładowanie...

Polski czołg w "World of Tanks"!

Do coraz obszerniejszego garażu czołgów dostępnych w sieciowej grze "World of Tanks" dołącza polska maszyna. Do tej pory był "Rudy 102", teraz zagramy także "Pudlem".

Share
d1ysam2

Tak naprawdę nie jest to czołg produkcji polskiej. "Pudel" to Panzerkampfwagen V Panther, czyli niemiecka Pantera. Co go łączy z Polską? To jedna z maszyn przechwycona od Niemców w czasie powstania warszawskiego (zdjęcie poniżej). Dlatego też w grze "World of Tanks" pojawi się właśnie w polskich barwach wojennych.

Do tej pory dostępny był także legendarny "Rudy 102", ale został włączony do linii czołgów radzieckich. Pantera stanowi zatem pierwszy tank w naszych rodzimych barwach. Na razie dostępny będzie wyłącznie na serwerach testowych. Do regularnego zestawu czołgów ma dołączyć pod koniec lata. Będzie także pierwszą maszyną, która otworzy polskie drzewko czołgów w grze.

- Obecnie pracujemy nad skonstruowaniem oddzielnego polskiego drzewa technologicznego. Jesteśmy na etapie zatwierdzania kandydatów, zbierania historycznych danych i informacji na ich temat - mówi Anton Pankov z Wargaming.net

Wargaming.net
Źródło: Wargaming.net

Zagraj w "World of Tanks" za darmo na centralagier.wp.pl/World-of-Tanks.

d1ysam2

A tak wyglądał "Pudel" po przejęciu przez powstańców:

Domena publiczna
Źródło: Domena publiczna
d1ysam2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ysam2
Więcej tematów