Trwa ładowanie...

Polsat uruchomi nowy kanał. Poświęci go na esport

Telewizja Polsat zdecydowała się na uruchomienie nowego kanału. Od 1 października dostępny będzie Polsat Games i będzie poświęcony grom komputerowym. Sympatycy gier wideo będą mogli śledzić rozgrywki w polskim i światowym esporcie, obejrzeć różne programy na temat gier na PC i konsole oraz japońskie anime.

Polsat uruchomi nowy kanał. Poświęci go na esportŹródło: WP.PL
d3feap5
d3feap5

Polsat, tworząc ten kanał, chce wykorzystać ogromną popularność esportu i gamingu w Polsce. - Ten segment nas interesuje, bo widzimy jak mocno jest angażujący. Wystarczy spojrzeć na wyniki w YouTube’ie - od Minecrafta przez Robloxa do innych gier. Esport to już nie tylko zwykłe granie, to są profesjonalni zawodnicy. Żeby być profesjonalnym graczem, trzeba być w bardzo dobrej kondycji fizycznej i psychicznej - mówi Maciej Stec, członek zarządu Cyfrowego Polsatu.

Pierwsze rozgrywki, jakie będą transmitowane na antenie Polsat Games, to Ultraliga League of Legends. Organizatorem zawodów jest telewizja Polsat. Osiem zaproszonych drużyn będzie rywalizowało w ww. grze o nagrody z puli 100 tysięcy złotych. Jej podział nie jest jeszcze znany. Część spotkań fazy zasadniczej i play-offy mają zostać rozegrane w trybie offline w specjalnie przygotowanym studiu w Warszawie. Transmisje z turnieju będą prowadzone w poniedziałki i wtorki. Ultraliga startuje tego samego dnia co Polsat Games, czyli 1 października. Zmagania esportowców w popularnego LoL-a będzie też można śledzić na platformach Ipla, Twitch i Youtube.

- Pokażemy esportowe zmagania w sposób w jaki nie robił tego jeszcze nikt w Polsce. Oprócz czołowych zawodników zaangażowaliśmy najlepszych ekspertów i komentatorów, a sama oprawa show będzie o kilka poziomów wyżej, niż bywało do tej pory w Polsce. Wierzymy także, że dzięki wsparciu telewizji sam poziom sportowy mocno wzrośnie, a sponsorzy zauważą potencjał wynikający z inwestowania w drużyny esportowe - deklaruje w opficjalnym oświadczeniu Bartosz Pawlik, dyrektor kanału.

Koncesję na nadawanie kanału na satelicie i w kablówkach nadawca zdobył w czerwcu tego roku i jest ważna przez dziesięć lat. Zespół Polsat Games liczy 55 osób i będzie prowadzony właśnie przez Pawlika. Pomysłodawcą jest Piotr Żak, młodszy syn Zygmunta Solorza-Żaka.

d3feap5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3feap5
Więcej tematów