Trwa ładowanie...
d3dijb8

Polacy zrobili grę na VR. Premiera "Regenesis Arcade" od Hyperbook Studio

Hyperbook Studio, polskie studio deweloperskie, informuje, że ich premierowy tytuł jest już dostępny na platformie Steam. REGENESIS Arcade to dynamiczna, futurystyczna strzelanka stworzona z myślą o technologii Wirtualnej Rzeczywistości i współpracująca z okularami Oculus Rift, HTC Vive i Windows Mixed Reality.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polacy zrobili grę na VR. Premiera "Regenesis Arcade" od Hyperbook Studio
(Hyperbook Studio)
d3dijb8

Gracz, mając na wyposażeniu szereg broni, ulepszeń, pomocników i wzmocnień, staje oko w oko z kolejnymi falami różnorodnych dronów i potężnymi bossami. Pierwszy tytuł studia Hyperbook dostępny jest na Steam w dwóch wersjach: darmowej "Lite" oraz pełnej "Deluxe Early Access", która będzie systematycznie rozwijana i poszerzana o dodatkową zawartość.

Klasyka gatunku

d3dijb8

"Regenesis Arcade" to gra pełna akcji, wymagająca refleksu i znajomości fizyki. Każda rozgrywka jest inna za sprawą różnorodnych map, ze względu na nieprzewidywalność Sztucznej Inteligencji przeciwników oraz mnóstwa uzbrojenia do wyboru. Gracz może stworzyć własny styl walki, chować się za osłonami i czekać na odpowiedni moment lub rzucić się do szaleńczego ataku i teleportować bezpośrednio za plecy przeciwników z potężną strzelbą.

Tworząc pierwszą produkcję, Hyperbook Studio czerpało z klasyków ery automatów, przenosząc klimat bezkompromisowej zabawy na grunt nowoczesnej technologii VR. Gracz wciela się w rolę wybudzonego z długiej hibernacji, ostatniego ocalonego człowieka na Ziemi. Rozgrywka skupia się wokół trybu Arcade, pełnej emocji, niekończącej się i wciągającej walki z nadciągającymi z każdej strony hordami przeciwników, połączonej z dynamicznym przemieszczaniem się po mapie i kupowaniem odpowiednich wzmocnień uzbrojenia.

Hyperbook Studio
Podziel się

Cel batalii jest jeden – gracz musi przetrwać jak najdłużej w świecie, w którym każdy, poza sojuszniczymi wieżyczkami strażniczymi, jest wrogiem. Twórcy przygotowali specjalny, interaktywny samouczek, który pozwala zapoznać się z mechaniką gry. Podczas wykonywania prostych zadań logicznych, użytkownicy mają okazję nauczyć się poruszania w świecie VR, a także zapoznać ze złożoną fizyką obowiązującą w "Regenesis Arcade".

d3dijb8

Ostatni na Ziemi

Zadanie, które otrzymują gracze, nie jest proste – w każdej rundzie w stronę areny zmierzają coraz większe grupy coraz potężniejszych przeciwników. Dzięki rozbudowanym algorytmom Sztucznej Inteligencji, różnym dla każdego typu wrogów, kolejne fale są nieprzewidywalne i wymagają od gracza ciągłej uwagi i odpowiedniego doboru wyposażenia. W "Regenesis Arcade" znalazło się pięć rodzajów broni, charakteryzujących się różnym zasięgiem, szybkostrzelnością i zadawanymi obrażeniami, a także czasowe wzmocnienia, losowo pojawiające się po zniszczonych wrogach i przyjazne wieżyczki, których ostrzał pomoże wyjść z największych tarapatów.

Pomiędzy kolejnymi rundami gracz może modyfikowania broni. Wśród dostępnych ulepszeń warto wymienić m.in. pociski zamrażające, wielokrotnie odbijające lub rozbudowa broni o dodatkową lufę. Te przydadzą się na pewno, gdy na arenę wkroczy jeden z potężnych przeciwników, tzw. bossów, wymagających w walce nie tylko celnego oka, ale i zręczności w przemieszczaniu się po mapie i unikaniu potężnych ataków.

Hyperbook Studio
Podziel się
d3dijb8

Wersja "Lite" i "Deluxe"

"Regenesis Arcade" dostępne jest w darmowej wersji "Lite" oraz w wydaniu "Delxue" w tzw. wczesnym dostępie na Steam. Bezpłatna edycja gry oferuje dostęp do trzech czasowych wzmocnień, dziesięciu ulepszeń oraz pięciu rodzajów broni. "Lite" nie jest ograniczona czasowo, ani nie posiada limitu rund w trybie Arcade – to pełnoprawna produkcja, przy której posiadacze VR mogą spędzić długie godziny. Wprowadzenie tego rozwiązania to ukłon ze strony Hyperbook Studio, które pragnie rozwijać społeczność graczy VR na całym świecie.

Po wykupieniu edycji "Deluxe", gracze otrzymają dostęp do nowych map i przeciwników, zwiększonej liczby wzmocnień oraz ulepszeń, a także wieżyczek strażniczych, które pomagają graczom zwalczać wrogów. Płatna wersja będzie też systematycznie rozwijana aż do momentu opuszczenia Early Access i pojawienia się pełnej wersji tytułu. W dniu premiery w "Regenesis Arcade Deluxe" na graczy czekać będzie 8 czasowych wzmocnień, aż 26 odblokowywanych ulepszeń do broni, 6 map (w tym 3 nocne), 3 rodzaje wieżyczek strażniczych, dodatkowe typy przeciwników, a także globalny system rankingowy.

Spodziewana cena "Regenesis Arcade" w wersji "Deluxe Early Access" to 35,99 zł. Dodatkowo, w związku z premierą na platformie Valve, od 18 do 25 grudnia obowiązuje 10% rabatu na zakup gry. Tytuł już niedługo pojawi się również w sklepach Oculus Experience Rift i Vive Port.

d3dijb8

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d3dijb8

d3dijb8
d3dijb8