Poczuj prawdziwe emocje! IEM 2017 oczami widza.

Intel Extreme Masters już piąty raz gości zawodników i graczy w Katowicach. Zjechali się tutaj prawdziwi mistrzowie, którzy zmierzą się w takich grach, jak: Counter-Strike: Global Offensive, StarCraft II oraz League of Legends. Jeśli nigdy nie byliście na tej imprezie, to macie teraz jedyną okazję, aby zobaczyć jaka atmosfera panuje na widowni. Oto IEM 2017 oczami widza.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Poczuj prawdziwe emocje! IEM 2017 oczami widza.
(WP.PL)

Jest naprawdę gorąco. Widownia pełna, Spodek trzeszczy w szwach, a ludzie zachowują się jak na koncertach rockowych. Trzeba przyznać, że technologicznie jest to jedno z najlepszych widowisk jakie można oglądać w Polsce, a może nawet i w Europie. Co prawda przytrafiają się wtopy, tak jak choćby dzisiejsza awaria, kiedy zawiesił się jeden z konkursowych komputerów, powodując awarię okablowania, uniemożliwiającą dalsze rozgrywki, ale generalnie klimat, widowisko, ludzie, e-sportowcy, oszałamiające nagrody, cosplaye i wszystko, co towarzyszy tej imprezie wręcz oszałamia.

Po raz pierwszy w historii IEM zawody zostały rozbite na dwa weekendy. W dniach 25-26 lutego zawodnicy grają w League of Legends. Tydzień później zmierzą się w StarCrafcie II oraz Counter-Strike'u: Global Offensive. Pierwsze starcie odbywa się w Spodku. Drugie będzie miało miejsce w dwóch lokalizacjach. Pierwsza to ponownie katowicki Spodek, druga - Międzynarodowe Centrum Kongresowe.

Pula nagród jest imponująca - wynosi 650 tys. dolarów, czyli przy obecnym kursie 2,6 mln zł. Jest ona rozbita między trzy wyżej wymienione gry. SC2 przydzielono 250 tys. dolarów, taką samą kwotę w CS:GO, a 150 tys. trafi do zawodników, którzy odniosą sukcesy w LoL-u.

W ubiegłym roku, podczas 10. sezonu IEM Spodek i Międzynarodowe Centrum Kongresowe przyciągnęły w sumie 113 tys. widzów, którzy na miejscu oglądali zmagania najlepszych zawodników e-sportu. Transmisja online przyciągneła w sumie 34 mln widzów, z czego w szczytowym momencie 2 mln jednocześnie.

Wspaniały emocjonujący mecz! Niesamowita seria i wspaniały comeback g2. Ostatni mecz trwał prawie 50 minut. G2 odrobiło z 10k straty golda.

H2K - powitanie przez fanów

Co to był za mecz! Prawdziwa bitwa! H2K górą. Walka trwała godzinę.

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.