Trwa ładowanie...
d3quhc3

PlayStation Classic: Sony ma złą wiadomość dla graczy

Sony przywraca swoją pierwszą konsolę PlayStation do życia. W PlayStation Classic na fanów czekać będzie aż 20 klasycznych pozycji. I niestety: nic więcej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
PlayStation Classic mieści się w dłoni
PlayStation Classic mieści się w dłoni (Sony)
d3quhc3

Sony nieco zmodyfikowało kultowe urządzenie. PlayStation Classic nie tylko dostanie wejście HDMI, by pasować do nowoczesnych telewizorów, ale będzie też o 45 proc. mniejsze od oryginału. Dzięki temu konsolka zmniejszy się w dłoni.

PlayStation Classic bez instalacji gier

Już wcześniej potwierdzono, że w PlayStation Classic znajdzie się 20 tytułów. Na razie firma potwierdziła kilka z nich: "Final Fantasy VII", "Tekken 3", "Ridge Racer Type 4", "Jumping Flash" oraz "Wild Arms". Pełna dwudziestka nie jest jeszcze znana, ale jeśli na liście nie znajdzie się gra, na którą czekacie, to przy pomocy PlayStation Classic jej nie odświeżycie. Sony potwierdziło, że nowa wersja kultowej konsoli nie będzie pozwalać na instalację kolejnych tytułów.

d3quhc3

Sony dodało również, że PlayStation Classic nie będzie miało dostępu do internetu. Co oznacza, że zapomnieć trzeba o rozwiązaniach, które dobrze znane są współczesnym graczom, jak np. obsługa trofeów.

Decyzja Sony nie dziwi - japoński gigant idzie śladem Nintendo, które w Nintendo Classic Mini również nie pozwoliło instalować dodatkowych gier. Czy to zła wiadomość dla grających? Na pewno, bo lista dobrych produkcji na PSX jest dłuższa niż 20 pozycji. Z drugiej strony, wśród udostępnionych przez Sony gier na pewno nie zabraknie hitów, więc PlayStation Classic i tak zapewni sporo godzin rozgrywki.

PlayStation Classic: cena w Polsce

Sony wyceniło PlayStation Classic na 99,99 dolarów. W Polsce sugerowana cena to 449 złotych.

d3quhc3

Podziel się opinią

Share
d3quhc3
d3quhc3
Więcej tematów