Trwa ładowanie...
d3ypzba

PlayStation 5 z ciekawą funkcją? To może być prawdziwa rewolucja

Kiedyś wersje demo były standardem. Krótki fragment pozwalał zapoznać się z grą i podjąć decyzję o zakupie. Dziś wersji demonstracyjnych jest mało, nie każdy duży hit ją ma. PlayStation 5 może przywrócić stary format, choć w zupełnie innej formie.
Share
PS5 z rozszerzoną funkcją PS4?
PS5 z rozszerzoną funkcją PS4?Źródło: Shutterstock.com
d3ypzba

Eurogamer pisze o nowym patencie Sony. To system pozwalający "wyciąć" z gry fragment rozgrywki, by następnie udostępnić go swoim znajomym. Co ważne, ci nie oglądaliby materiału filmowego - rozwiązanie pozwalałoby zagrać w wybrany przez użytkownika fragment. Całość byłaby więc czymś w rodzaju autorskiego dema. To my decydowalibyśmy o tym, który moment najlepiej "sprzedaje" grę.

Rzecz jasna o sprzedaż tu chodzi - po przejściu wybranego fragmentu pojawiałby się komunikat pozwalający od razu kupić daną produkcję.

Czy tego rozwiązania możemy spodziewać się w PlayStation 5? Tego nie wiemy, ale na pewno byłaby to ciekawa opcja. Niewykluczone, że Sony planuje zachować ją dla usługi PlayStation Now. Tym bardziej że system powiązany jest z graniem w chmurze.

d3ypzba

Nie zdziwiłbym się jednak, gdyby chodziło o PlayStation 5. Wystarczy przypomnieć funkcję z PlayStation 4 - Share Play:

Layer 1

Z funkcji Share Play można korzystać, aby grać ze znajomym w taki sposób, jakby wszyscy przebywali w tym samym pokoju. Umożliwia ona zaproszenie gościa do oglądania twojego ekranu przez maksymalnie 60 minut podczas sesji. Jeśli utknąłeś w grze lub chcesz, aby gość wypróbował grę, funkcja Share Play umożliwia przekazanie kontrolera gościowi, aby mógł grać zamiast Ciebie.

Sony

Czytaj też: PlayStation 5 z premierą dokładnie za rok? Źródło, które to zdradza, jest naprawdę wiarygodne

Patent Sony wydaje się więc być rozszerzoną wersją tego pomysłu. Tym bardziej że Sony wspomina o funkcji dodawania obrazków czy komentarzy. Działanie przypominające obsługę edytora filmów sprawiłoby zaś, że cała procedura byłaby dużo prostsza i szybsza. Moim zdaniem to pozwala wierzyć, że Sony szykuje tę opcję także dla PlayStation 5.

d3ypzba

Podziel się opinią

Share
d3ypzba
d3ypzba
Więcej tematów