Trwa ładowanie...

PlayStation 5 z ciekawą funkcją? To może być prawdziwa rewolucja

Kiedyś wersje demo były standardem. Krótki fragment pozwalał zapoznać się z grą i podjąć decyzję o zakupie. Dziś wersji demonstracyjnych jest mało, nie każdy duży hit ją ma. PlayStation 5 może przywrócić stary format, choć w zupełnie innej formie.

PlayStation 5 z ciekawą funkcją? To może być prawdziwa rewolucjaŹródło: Shutterstock.com
d43boci
d43boci

Eurogamer pisze o nowym patencie Sony. To system pozwalający "wyciąć" z gry fragment rozgrywki, by następnie udostępnić go swoim znajomym. Co ważne, ci nie oglądaliby materiału filmowego - rozwiązanie pozwalałoby zagrać w wybrany przez użytkownika fragment. Całość byłaby więc czymś w rodzaju autorskiego dema. To my decydowalibyśmy o tym, który moment najlepiej "sprzedaje" grę.

Rzecz jasna o sprzedaż tu chodzi - po przejściu wybranego fragmentu pojawiałby się komunikat pozwalający od razu kupić daną produkcję.

Czy tego rozwiązania możemy spodziewać się w PlayStation 5? Tego nie wiemy, ale na pewno byłaby to ciekawa opcja. Niewykluczone, że Sony planuje zachować ją dla usługi PlayStation Now. Tym bardziej że system powiązany jest z graniem w chmurze.

Nie zdziwiłbym się jednak, gdyby chodziło o PlayStation 5. Wystarczy przypomnieć funkcję z PlayStation 4 - Share Play:

Z funkcji Share Play można korzystać, aby grać ze znajomym w taki sposób, jakby wszyscy przebywali w tym samym pokoju. Umożliwia ona zaproszenie gościa do oglądania twojego ekranu przez maksymalnie 60 minut podczas sesji. Jeśli utknąłeś w grze lub chcesz, aby gość wypróbował grę, funkcja Share Play umożliwia przekazanie kontrolera gościowi, aby mógł grać zamiast Ciebie. Sony

Patent Sony wydaje się więc być rozszerzoną wersją tego pomysłu. Tym bardziej że Sony wspomina o funkcji dodawania obrazków czy komentarzy. Działanie przypominające obsługę edytora filmów sprawiłoby zaś, że cała procedura byłaby dużo prostsza i szybsza. Moim zdaniem to pozwala wierzyć, że Sony szykuje tę opcję także dla PlayStation 5.

d43boci
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43boci
Więcej tematów