Trwa ładowanie...

PlayStation 5 potwierdzone? Nowe informacje o konsoli

Wyjątkowo interesujące wiadomości płyną z konsolowego działu Sony. Jak się okazuje, japońska firma zaczęła rozsyłać devkity do deweloperów. A ci mają być bardzo zadowoleni z tego, co dostały.

PlayStation 5 potwierdzone? Nowe informacje o konsoliŹródło: Materiały prasowe
d1lg8lv
d1lg8lv

Devkity to zestawy narzędzi, które pozwalają na tworzenie odpowiedniego oprogramowania bądź gier na daną konsolę lub platformą. Zwyczajem jest, że przed premierą danego urządzenia rozsyła się devkity. Z prostego powodu: aby w dniu premiery już istniały gry, które będzie można uruchomić na nowym urządzeniu.

Zobacz też: Wzdłuż Ściany Wschodniej - wyprawa z północy na południe Polski na pokładzie Škody Kodiaq 4x4

Na forum ResetEra tymczasem pojawiła się informacja od jednego z analityków branżowych. Krótko przez marcową konferencją GDC Sony rozesłał devkity deweloperom, którzy są zadowoleni z tego, w którą stroną idą pracą nad PlayStation 5. Według innych jego wypowiedzi, Sony pracuje również nad kilkoma produkcjami na PlayStation 4, które nie zostały jeszcze zapowiedziane, a które miałyby trafić do marca 2020 roku do sprzedaży.

Podobno jednak wewnątrz Sony trwa spór, dotyczący tego, czy nie lepiej byłoby przesunąć premierę tych tytułów już na nową konsolę, które wtedy zostałyby startowymi produktami.

d1lg8lv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1lg8lv
Więcej tematów