Trwa ładowanie...
Artykuł Sponsorowany
10-06-2020 09:41

PlayStation 5 – co warto wiedzieć o konsoli?

PlayStation 5 pojawi się na sklepowych półkach prawdopodobnie pod koniec 2020 roku, mimo tego, że świat wciąż czeka na oficjalną prezentację urządzenia.

Artykuł sponsorowany
PlayStation 5 – co warto wiedzieć o konsoli?Źródło: materiał klienta
dn7owqg
dn7owqg

Artykuł sponsorowany

Mimo wszystko o konsoli PlayStation 5 wiadomo już całkiem sporo. Choć oczywiście są także kwestie, które pozostają zagadką i zapewne zostaną ujawnione dopiero w dniu premiery urządzenia. Co warto wiedzieć o konsoli PlayStation 5?

PlayStation 5 – kiedy premiera?

Wiele osób zadaje pytanie, kiedy na rynku pojawi się nowa konsola PlayStation 5. W tym momencie trudno mówić o konkretnym terminie, ale najbardziej prawdopodobnym i oficjalnie podawanym okresem przez producenta jest „końcówka roku 2020”. Mimo że trudno mówić tutaj o terminowej precyzji, to warto jednak przypomnieć sobie, w jakich okresach debiutowały na rynku poprzednie wersje konsol PlayStation. Koniec roku to m.in. okres świąteczny, a więc czas kupowania prezentów i gadżetów dla swoich bliskich. Stąd też wiele produktów ukazuje się w okresie od Black Friday do końca roku. Poprzednie wersje PlayStation debiutowały na rynku nawet w listopadzie.

PlayStation 5 – za ile będzie można kupić?

Cena PlayStation 5 na razie pozostaje owiana tajemnicą. Można jedynie szukać informacji nieoficjalnych. Przykładowo, konsola PlayStation 4 w chwili premiery w naszym kraju kosztowała 1799 złotych, co nie było ceną „z kosmosu” jak na tego typu produkt. Możemy się domyślać, że konsola PlayStation 5 będzie nieco droższa i to z kilku powodów. Nowy model będzie bardziej zaawansowany pod względem technologicznym. Na pewno będzie urządzeniem wydajniejszym, co było głównym zarzutem kierowanym do modelu PS4. Wiemy już, że w PlayStation 5 zastosowano procesor nowej generacji AMD wykorzystujący architekturę ZEN 2, a także grafikę RDNA 2.

PlayStation 5 – jak będzie wyglądać i w jakie gry będzie można grać?

Wygląd nowej konsoli PlayStation 5 jest dla wielu osób prawdziwą zagadką. Nie ma jeszcze oficjalnych wiadomości ani zdjęć tego modelu. Na podstawie dev kit również nie można napisać nic szczególnego. Wydaje się jednak, że producent utrzyma poziom wizualny i urządzenie spełni oczekiwania konsumentów. Wygląd konsoli PlayStation 5 w tym momencie to jedna z najpilniej strzeżonych tajemnic producenta.

dn7owqg

Nieco lepiej wygląda sytuacja z grami na PlayStation 5. Lista tytułów, choć jeszcze nieoficjalna, jest systematycznie uzupełniana o kolejne pozycje. Z nieoficjalnych informacji wynika, że będziemy mogli zagrać w najpopularniejsze gry kompatybilne z modelem PS4, w tym m.in.: Outriders, Godfall, Battlefield 6 czy Gran Turismo.

Artykuł sponsorowany

Artykuł sponsorowany
dn7owqg

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dn7owqg
Więcej tematów