Trwa ładowanie...

PlayStation 3 przechodzi na emeryturę

Wygląda na to, że nadszedł czas pożegnania z PS3, ponieważ konsola właśnie kończy swój długi żywot. Informację tę początkowo podały portale Games Talk i Gematsu, jednak na stronie japońskiego oddziału producenta także pojawiła się informacja potwierdzająca zakończenie produkcji 500 GB modelu PS3 Slim, który jest obecnie jedynym wytwarzanym przez Sony.

PlayStation 3 przechodzi na emeryturęŹródło: Sony
d3bydzl
d3bydzl

Można powiedzieć, że PlayStation 3 jest prawdziwym weteranem, gdyż przetrwało pierwotnie zakładany, 10-letni okres bytności na rynku. Jeden ze sklepów otrzymał od firmy wiadomość, że zatrzymanie taśm produkcyjnych nastąpić ma jeszcze w tym miesiącu.

Premiera odbyła się w listopadzie 2006 roku, stając się dużym komercyjnym sukcesem dla koncernu, który przyczynił się do umocnienia marki PlayStation na rynku i rozszerzenia jej obecności poza domenę gier wideo. To właśnie ten sprzęt spopularyzował bowiem standard Blu-ray, szybko wygrywając rywalizację z konkurencyjnym formatem HD DVD, a także miał udział w popularyzacji serwisów do streamingu gier i wideo (jak np. Netflix). Początkowo obawiano się, że negatywna kampania Microsoftu, mocno promującego swojego Xboxa 360, wyrządzi duże szkody w sprzedaży PS3, ale ostatecznie konsola zdobyła zaufanie graczy. Nie bez znaczenia była całkiem spora liczba tytułów ekskluzywnych, wydawanych tylko na PS3. Wystarczy wspomnieć takie gry, jak choćby: seria „Uncharted”, „The Last of Us” i wiele innych.

Według statystyk VGChartz PS3 sprzedało się dotychczas w nakładzie 86 mln sztuk, co daje 6. miejsce w historii konsol do gier. Co prawda nie udało się tu przebić poprzedników (PSX i PS2), ale to wciąż bardzo dobry wynik.

d3bydzl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3bydzl
Więcej tematów