Trwa ładowanie...
dqgls6i

PlayStation 3 przechodzi na emeryturę

Wygląda na to, że nadszedł czas pożegnania z PS3, ponieważ konsola właśnie kończy swój długi żywot. Informację tę początkowo podały portale Games Talk i Gematsu, jednak na stronie japońskiego oddziału producenta także pojawiła się informacja potwierdzająca zakończenie produkcji 500 GB modelu PS3 Slim, który jest obecnie jedynym wytwarzanym przez Sony.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
PlayStation 3 przechodzi na emeryturę
(Sony)
dqgls6i

Można powiedzieć, że PlayStation 3 jest prawdziwym weteranem, gdyż przetrwało pierwotnie zakładany, 10-letni okres bytności na rynku. Jeden ze sklepów otrzymał od firmy wiadomość, że zatrzymanie taśm produkcyjnych nastąpić ma jeszcze w tym miesiącu.

Premiera odbyła się w listopadzie 2006 roku, stając się dużym komercyjnym sukcesem dla koncernu, który przyczynił się do umocnienia marki PlayStation na rynku i rozszerzenia jej obecności poza domenę gier wideo. To właśnie ten sprzęt spopularyzował bowiem standard Blu-ray, szybko wygrywając rywalizację z konkurencyjnym formatem HD DVD, a także miał udział w popularyzacji serwisów do streamingu gier i wideo (jak np. Netflix). Początkowo obawiano się, że negatywna kampania Microsoftu, mocno promującego swojego Xboxa 360, wyrządzi duże szkody w sprzedaży PS3, ale ostatecznie konsola zdobyła zaufanie graczy. Nie bez znaczenia była całkiem spora liczba tytułów ekskluzywnych, wydawanych tylko na PS3. Wystarczy wspomnieć takie gry, jak choćby: seria „Uncharted”, „The Last of Us” i wiele innych.

Według statystyk VGChartz PS3 sprzedało się dotychczas w nakładzie 86 mln sztuk, co daje 6. miejsce w historii konsol do gier. Co prawda nie udało się tu przebić poprzedników (PSX i PS2), ale to wciąż bardzo dobry wynik.

dqgls6i

Podziel się opinią

Share
dqgls6i
dqgls6i
Więcej tematów