Trwa ładowanie...
d43ginq

Plague Inc. znika w Chinach również ze Steam. Powód jest najpewniej ten sam

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że Plague Inc. zostało usunięte z chińskich zasobów sklepu z aplikacjami Apple dla urządzeń mobilnych. Firma miała pracować nad przywróceniem gry, ale stało się jeszcze gorzej. Zniknęła też ze Steam.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Plague Inc: Elvoved też znika w Chinach, przynajmniej ze Steam
Plague Inc: Elvoved też znika w Chinach, przynajmniej ze Steam (Plague Inc: Evolved, Fot: screenshoot)
d43ginq

A przynajmniej w samych Chinach. Widać sytuacja jest poważniejsza niż początkowo myśleli twórcy. Według jednego z branżowych analityków, który poinformował o zniknięciu ze Steam gry, sytuacja może być wywołana kwestią epidemii koronawirusa. Choć tak dosłownie mowa o znalezieniu nielegalnych według chińskiego prawa treści w mobilnym Plague Inc.

Czy o to samo chodzi z komputerową edycją (gra ma nieco inne tytuły zależnie od platformy) Plague Inc: Evolved? Nie wiadomo, ale najpewniej tak. Szkoda tylko, że po początkowych zapewnieniach o pracach nad przywróceniem tytułu do biblioteki Apple, obrywa port produkcji na inną platformę. Przynajmniej pozostaje ten dostępny w sklepie Microsoftu.

d43ginq

Chińskie władze mają jeszcze kilka edycji do potencjalnego zablokowania

Jak potoczy się dalej sytuacja? Jeszcze może się zmienić na gorszą, o ile wysiłki studia Ndemic Creations będą bezowocne. W końcu gra ukazała się również na Androidzie czy konsolach, więc chiński rząd ma jeszcze duże pole do popisu rozszerzający zakaz na kolejne platformy.

Zapewne po instalacji nikt gry nie zablokuje do włączenia, więc ci, którzy już ją mieli, mogą dalej cieszyć się rozgrywką. Chińczycy rozważający zakup na pozostałych przy życiu w kwestii gry platformach powinni szybko zaopatrzyć się w produkcję, bo wkrótce może być za późno.

d43ginq

Podziel się opinią

Share

d43ginq

d43ginq