ycipk-9yulau
idg.pl

Pierwsza restauracja poświęcona grze World of Warcraft

W Pekinie otwarto pierwszą na świecie restaurację w całości poświęconą grze World of WarCraft. Czy w Polsce też jest szansa na podobne miejsce? "Owszem, jest to możliwe choćby w przypadku gry Wiedźmin. Jednak do tego jeszcze daleko" - odpowiada PC World Jerzy Cichocki, brand manager w firmie CD Projekt.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pierwsza restauracja poświęcona grze World of Warcraft
ycipk-9yulau

Autorem dość oryginalnego pomysłu jest zagorzały fan World of WarCraft. Każdy element restauracji nawiązuje do popularnej gry. Już samo wejście do lokalu przypomina intro z popularnego WoW. Wnętrze zdobią liczne repliki broni oraz zbroje rycerzy. Jak na początku gry, tak i tutaj wybierając stolik można opowiedzieć się po stronie Sojuszu lub Hordy. Niemałą atrakcją jest stojące pośrodku sali jadalnej Drzewo Świata.

_ "W Polsce nie ma zapotrzebowania na miejsca poświęcone wyłącznie jednej marce. Pamiętajmy, że rynek polski jest zupełnie inny. Prawdziwych graczy jest może kilka tysięcy, a nie - jak w Chinach - po kilka milionów na jeden tytuł. Dlatego restauracja poświęcona grze byłaby popularna tylko przez kilka miesięcy. Owszem jest to możliwe choćby w przypadku gry Wiedźmin. Jednak do tego jeszcze daleko" _ - mówi dla PC World Jerzy Cichocki, odpowiedzialny za markę w firmie CD Projekt ( dystrybutor gry World of WarCraft w Polsce ).

Na ścianach lokalu zainstalowano telewizory plazmowe, na których wyświetlane są fragmenty gry. Nazwy dań i napojów również nawiązują do fabuły gry. W restauracji oczywiście nie mogło zabraknąć stanowisk komputerowych, na których można pograć.

ycipk-9yulau

_ "Fani gier zgłaszają wielkie zapotrzebowanie na miejsce spotkań. W naszych realiach najczęściej są to kawiarenki internetowe. Jako dystrybutor World of WarCraft często organizujemy turnieje i konkursy z nagrodami dla graczy. Kilkudniowe zawody z przyjaciółmi są chyba o wiele ciekawsze niż spędzanie czasu przy plakatach. Myślę, że gracze chętniej spędzają swój wolny czas przed komputerem niż w miejscach jej poświeconych, jak choćby przykład tej restauracji. Gdy odrywam się od gry i wracam do rzeczywistości to staram się szukać czegoś innego" _ - dodaje Jerzy Cichocki.

zobacz »

Polub WP Gry
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-9yulau

ycipk-9yulau
ycipk-9yulau