WP

Pierwsza część w dniu premiery budziła ogromne kontrowersje. W kilku krajach została ocenzurowana. Dziś sequel do wzięcia za darmo

Gra "Carmageddon" wywołała ogromne kontrowersje w momencie jej premiery. Ciężko się nawet temu specjalnie dziwić. Wyścigi samochodowe, w których głównym punktem jest de facto rozjeżdżanie ludzi i zwierząt, mogą budzić uzasadniony sprzeciw. Zwłaszcza, że w latach 90. w "Carmageddon" zagrywały się przede wszystkim dzieciaki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Carmageddon to wyjątkowo krwawa gra wyścigowa, w której gracz może rozjeżdżać przechodniów.
Carmageddon to wyjątkowo krwawa gra wyścigowa, w której gracz może rozjeżdżać przechodniów. (gog.com)
WP

Sam pamiętam jak mając kilkanaście lat spędzałem długie godziny przy "Carmageddonie". Wtedy zarzuty pod adresem gry wydawały mi się absurdalne. Przecież to, że rozjeżdżam ludzi w grze komputerowej, nie oznaczało, że zacznę zachowywać się tak samo w prawdziwym świecie. Jednak po latach z przygody z "Carmageddonem" pozostała mi tylko sympatia do muzyki Iron Maiden, zawartej w ścieżce dźwiękowej gry.

"Carmageddon" był też jedną z najgłośniejszych gier, które zostały ocenzurowane. W Wielkiej Brytanii ludzie zostali zastąpieni przez zombie, a w Niemczech przez roboty. Jednak gracze nie mieli większych problemów w zdobywaniu nielegalnych, ale "pełnokrwistych" wersji gry. Jednak popularność "Carmageddonu" nie polegała tak bardzo na możliwości rozjeżdżania ludzi. Składał się na to czarny i dorosły humor, oprawa muzyczna, imponujące jak na tamte czasy odwzorowanie zniszczeń samochodów i chyba przede wszystkim możliwość wygrania wyścigów poprzez zniszczenie samochodów przeciwników.

Carmageddon za darmo

WP

Dziś na serwisie GOG.com do zgarnięcia za darmo jest kolejna edycja z serii: "Carmageddon TDR 2000". Dostępne są też inne gry z serii: "Carmageddon Max Pack", "Carmageddon 2: Carpocalypse Now" oraz "Carmageddon: Max Damage" z 2016 roku. Kupimy je w promocyjnych cenach za, odpowiednio, 9, 9 i 15 złotych.

Polub WP Gry
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP