Trwa ładowanie...
idg.pl
gry
17-03-2009 15:05

Nvidia PhysX w Playstation 3

Technologia Nvidia PhysX zostanie wdrożona na platformie Playstation 3. Zarejestrowani deweloperzy otrzymają pakiet programistyczny silnika fizycznego za darmo.

Nvidia PhysX w Playstation 3
d2qmg5u
d2qmg5u

Firma Nvidia podpisała porozumienie z firmą Sony, na mocy którego udostępniła za darmo zestaw deweloperski oprogramowania Nvidia PhysX dla wszystkich zarejestrowanych producentów gier na konsolę Playstation 3. Zestaw Nvidia PhysX SDK (Software Developer Kit) składa się z interfejsu programowania użytkownika oraz silnika fizycznego, który został zaprojektowany tak, by zapewnić deweloperom kontrolę nad zjawiskami fizycznymi i udostępnić podgląd efektów w czasie rzeczywistym.
Nvidia PhysX to silnik fizyczny, który pozwala na symulację fizyki w czasie rzeczywistym w grach. Oprogramowanie PhysX obecne jest w ponad 150 tytułach i obsługiwane przez komputery PC, a także konsole ostatniej generacji. Dzięki silnikowi możliwe jest wierne przedstawianie eksplozji wywołujących kurz i powstawanie gruzu, materiałów które rozdzierają się w naturalny sposób, czy też realistyczmych efektów dymu i mgły.

d2qmg5u
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qmg5u
Więcej tematów