WP

Nowy Świat w "Islandoom" już dostępny. Twórcy opowiadają, jak współpracują z graczami

Tworzenie gier komputerowych nie jest niestety prostym zadaniem. To wieczna walka pomiędzy game designerami, którzy chcą jak najwierniej przenieść swoje pomysły w ręce graczy, programistami którzy muszą te pomysły wdrożyć i grafikami, którzy muszą ubrać to wszystko w bardzo atrakcyjny, przyciągający wzrok, ale też czysty i klarowny sposób.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowy Świat w "Islandoom" już dostępny. Twórcy opowiadają, jak współpracują z graczami
(Bloomga)
WP

Największa walka toczy się jednak pomiędzy twórcami gry a samymi graczami. To gracze zweryfikują, czy finalny produkt będzie dobry i zdecydują czy gra odniesie sukces. W dobie mediów społecznościowych i ułatwionego kontaktu z odbiorcami, producenci gier którzy stawiają na rzetelne zbieranie opinii graczy, znacznie ułatwiają sobie zadanie.

W jaki sposób deweloperzy firmy Bloomga SA podeszli do nowej wersji swojej gry przeglądarkowej Islandoom? Opowiada o tym marketing manager gry, Jakub Sołtysik:

"Od początku tworzenia "Islandoom" wiedzieliśmy, że ma to być gra w którą sami chcielibyśmy grać. Jesteśmy pasjonatami gier przeglądarkowych i wiemy dobrze jak ważna jest grywalność i balans w multiplayerowych produkcjach. Dlatego też, przed uruchomieniem nowego świata, zaczęliśmy od zebrania opinii najbardziej hardcore’owych fanów Islandoom - założyliśmy specjalną facebookową grupę testerów i uruchomiliśmy dla nich wewnętrzny, zamknięty świat. To właśnie nasi gracze pomagali nam znaleźć błędy i podpowiadali co jeszcze można usprawnić. Oczywiście nie było łatwo, niektórych graczy ponosi czasem fantazja i próbują zrobić w grze rewolucję, albo skupiają się całkowicie na jednej drobnostce, która ich irytuje. Opinie trzeba po prostu przesiewać przez sito racjonalności.

WP

Już po miesiącu testów wiedzieliśmy w jaki sposób ulepszyć interfejs gry tak, abyśmy z przyjemnością koncentrowali się na misjach i zadaniach do wykonania. Usprawniliśmy również postać bohatera - artefakty i inne nagrody, które otrzymujemy za misje naszego herosa są teraz jeszcze bardziej atrakcyjne. Jednak zgodnie z większością opinii naszej społeczności, to same bitwy morskie pomiędzy flotami graczy potrzebowały najwięcej naszej uwagi. W nowym świecie Islandoom gracze, którzy zaczynają przygodę z grą, mają teraz więcej czasu na spokojny rozwój swojej wyspy. Dodaliśmy nowy budynek fortyfikacji przybrzeżnej, który po usprawnieniu przez gracza spełnia w grze niesłychanie ważną, defensywną rolę. Wprowadziliśmy również tryb dnia i nocy, które skutecznie pomagają w obronie wysp."

Sposób w jaki powstał nowy świat Islandoom, jest świetnym przykładem na to, że warto słuchać graczy i warto z nimi współpracować już na etapie projektowania gry. Im więcej opinii zbiera o swoim produkcie studio, tym łatwiej będzie mu potem trafić w gusta odbiorców, a nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu pomiędzy graczami a developerami.

Nowy Świat "Islandoom" jest już dostępny na https://centralagier.wp.pl/Islandoom/graj.

Polub WP Gry
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP