Trwa ładowanie...
Materiał Partnera
gaming

Nowy sposób na tanie granie

Granie na konsoli nie należy do najtańszych przyjemności, szczególnie, gdy co chwilę trzeba wydać 150 czy 200 złotych na nową grę. Alternatywnym sposobem na zdobycie gier tanim kosztem lub nawet za darmo jest wymienianie się z innymi graczami. Serwis WymieńGry.pl został stworzony właśnie w tym celu.

Share
Nowy sposób na tanie granie
Źródło: wlasne
dxwwh7l

Miłośnicy gier komputerowych i konsolowych z pewnością często odczuwają ich wysokie ceny, zwłaszcza w przypadku premier czy popularnych pozycji. Kolekcjonerzy różnorodnych tytułów, gracze lubiący nowe rozgrywki i mający na celu przejście ich od początku do końca, e-sportowcy, a także okazjonalni gracze konsolowi borykają się zwykle też z podjęciem decyzji, czy kupić grę w wersji pudełkowej czy elektronicznej. Jak w niedrogi lub czasem nawet darmowy sposób grać w nowe gry, wymieniać doświadczenia i dobrze się bawić?

Gry pudełkowe i elektroniczne

Choć na rynku dostępne są zwykle gry zarówno na nośnikach fizycznych, jak i w wersji elektronicznej do pobrania z sieci, to nie ma przeważającej ilości zwolenników jednej czy drugiej opcji. Obydwie z pewnością mają swoje zalety, jak i wady. W pewnym stopniu przywiązanie do tradycji i chęć posiadania półki z grami czy sama możliwość rozpakowania nowej gry i wyjęcia płyty z pudełka ma swój urok, jednak niektórzy wolą mieć wirtualną półkę w aplikacji konsoli, przypisane gry do swojego konta. To wygodne rozwiązanie, nie wymaga za każdym razem wkładania płyt do konsoli, nie ma też niebezpieczeństwa uszkodzenia nośnika.

własne
Źródło: własne

Rynek gier z drugiej ręki

Niewątpliwie jednak gry sprzedawane w pudełkach mają dużą przewagę nad wersjami elektronicznymi - w sposób legalny można je zbywać innym graczom. Zgodnie z art. 51 ust. 3 o prawach autorskich i prawach pokrewnych wydawcy gier nie mogą ograniczać prawa użytkowników, którzy zakupili gry legalnie wprowadzone do obrotu, a zatem mogą je z powodzeniem dalej odsprzedawać na terenie Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej. Rynek gier używanych w Polsce kwitnie, zwłaszcza ze względu na wysokie ceny nowych pozycji, niestety nadal wyższe niż na zachodzie. Jednak możliwości sprzedaży na portalach aukcyjnych zwykle obarczone są prowizją, a klasyczne portale ogłoszeniowe stwarzają spore pola do nadużyć.

materiały
Źródło: materiały

A może wymienić grę?

Mimo iż wiele gier jest bardzo popularnych i niemalże każdy chciałby je mieć, to jednak gusta są różne. Często również dla niektórych osób po przejściu całej gry przestaje być ona atrakcyjna i "kurzy się" na półce w przypadku wersji pudełkowej. Doskonałym pomysłem, alternatywnym do sprzedaży, może się okazać wymiana gier. Jak jednak znaleźć chętnych na tytuły, jakie się posiada, a jednocześnie mających coś ciekawego do zaoferowania? W serwisie WymieńGry.pl jest to banalnie proste. Gracze składają sobie oferty wymiany, a następnie realizują transakcje i wysyłają gry w ustalony sposób. Na koniec wystawiają opinię. Strona istnieje od 10 marca 2019 i w szybkim tempie zyskuje nowych użytkowników. Umożliwia także sprzedaż i zakup gier od innych graczy. Za jej pomocą zrealizowano ponad 1500 transakcji zakończonych pozytywną opinią. Wymiana, zakup czy sprzedaż gier w serwisie jest bezpłatna z limitem 2 zrealizowanych transakcji w miesiącu. Wystarczy założyć konto na stronie, aby móc wymieniać się grami.

materiały
Źródło: materiały

Eat. Play. WymieńGry. Sleep.

Wszystkie działania zespołu tworzącego serwis WymieńGry przyświecają idei stworzenia miejsca wyjątkowego. Tworzone przez graczy dla graczy - dlatego doskonale rozumiane są ich potrzeby, proponowane miejsce jest przyjazne miłośnikom gier na konsole, ale nie tylko. Udostępniane są możliwości wymiany gier na najpopularniejsze platformy do gier, jak i starsze klasyczne konsole:

  • Gry na Sony PlayStation: PS4, PS3, PS2, PS1, PSVITA, PSP,
  • Gry na XBOX: XONE, X360, XBOX,
  • Gry na Nintendo: SWITCH, WII, WIIU, 3DS, NDS, GBA, GCN.
dxwwh7l

Serwis posiada także bazę ogłoszeń z grami na PCty, jednak jest jeszcze ona dość uboga. Encyklopedia opisująca większość tytułów dostępnych na rynku została zintegrowana z platformą ogłoszeniową, dzięki czemu można odkryć świat gier na nowo.

materiały
Źródło: materiały

Bezpieczeństwo transakcji przede wszystkim

Każda osoba sprzedająca czy wymieniająca swoje gry ma pewne obawy o bezpieczeństwo transakcji. W końcu pozbywa się tytułu, do którego zwykle w pewien sposób jest przywiązana, a najczęściej osoba "po drugiej stronie" nie jest jej znana. W celu zminimalizowania ryzyka oszustw został wdrożony system weryfikacji użytkowników, który jak na razie bardzo dobrze się sprawdza. Nad bezpieczeństwem transakcji czuwają dobrze zaprojektowane mechanizmy oraz administratorzy serwisu. Dodatkowo zostały przygotowane poradniki, jak krok po kroku zrealizować udaną transakcję wymiany gier.

materiały
Źródło: materiały

Wielbiciele elektronicznej rozrywki mają dzisiaj wiele możliwości na pozyskanie nowych gier. Niektórzy kupują tylko nieużywane gry w sklepach stacjonarnych, czasem również ciesząc się unboxingiem i tworząc bogatą kolekcję na półce. Inni wolą się wymieniać ze znajomymi lub za pośrednictwem portali typu WymieńGry.pl, oszczędzając nawet 100 czy 200 złotych na każdym tytule. Jest także grono zwolenników pobierania gier w wersji cyfrowej przez Internet. Bez względu na to, do którego typu graczy się należy, czy też w przypadku łączenia kilku sposobów na nowe gry, warto odwiedzić serwis do wymiany gier. Taka idea tworząca nową społeczność graczy ma duże szanse na pełen sukces.

dxwwh7l

Podziel się opinią

Share
dxwwh7l
dxwwh7l
Więcej tematów