WP

Najlepiej zarabiający youtuberzy to ci, którzy zajmują się grami

Najnowszy ranking Forbesa stawia sprawę jasno - gry wideo na YouTubie to potęga i można na tym nieźle obłowić. Okupujący pierwsze miejsce rekordzista może pochwalić się zarobkami w okolicy 16,5 milionów dolarów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Najlepiej zarabiający youtuberzy to ci, którzy zajmują się grami
(https://www.youtube.com/user/TheDiamondMinecart)
WP

Dobrze wiem, jak świetnie radzą sobie gamerzy na YouTubie. Ale zawsze wydawało mi się, że wyprzedają ich twórcy humorystycznych wideo, zajmujący się modą, motoryzacją, sportem. A tymczasem najpopularniejszym youtuberem świata pozostaje Felix "PewDiePie" Kjellberg, mający 58 milionów subskrybentów. Ale liczba widzów wcale nie musi przekładać na zarobki, bo to nie Felix jest numerem jeden.

W okresie od czerwca 2016 do czerwca 2017 największą gwiazdą, pod względem finansów, był pochodzący z Anglii Daniel „DanTDM” Middleton. Ma 26 lat i 16,9 mln subskrybentów. Przez rok zarobił aż 16,5 mln dolarów - to prawie 60 mln złotych! Tuż za nim Evan "VanossGaming" Fong: 15,5 mln dolarów i 21,8 mln subskrypcji.

WP

Z grona graczy do Top 10 załapał się także Mark "Markiplier" Fischbach - 12,5 mln dol., 18,9 mln subskrypcji oraz oczywiście słynny PewDiePie (miesce 6., 12 mln dol, 58,4 mln subskrypcji). Oprócz tego w dziesiątce najlepiej zarabiających youtuberów są też osoby związane z komediowymi i rozrywkowymi materiałami oraz kilkuletni Ryan wraz rodzicami, którzy pokazują widzom najróżniejsze zabawki dla dzieci.

Źródło: Forbes, Eurogamer

Polub WP Gry
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP