Trwa ładowanie...

Nadchodzi Slavic Game Jam – w 48 godzin w Warszawie powstaną nowe gry komputerowe

W drugiej połowie lipca w Warszawie po raz kolejny odbędzie się coroczna impreza Slavic Game Jam. To okazja dla wszystkich pasjonatów programowania i gier do stworzenia ciekawych projektów w przyjaznej atmosferze.

Nadchodzi Slavic Game Jam – w 48 godzin w Warszawie powstaną nowe gry komputeroweŹródło: Wikimedia Commons CC BY
d3kfmeh
d3kfmeh

W Warszawie kolejny raz odbędzie się Slavic Game Jam, czyli największe tego typu wydarzenie nie tylko w Polsce, ale także Europie Środkowo-Wschodniej. Podczas trzydniowej imprezy, uczestnicy mają okazją uczestniczyć w wykładach i warsztatach dotyczących tematyki gier komputerowych, ale przede wszystkim – wziąć udział w 48-godzinnym hackathonie.

Hackathon to okazja do stworzenia w grupie nowych gier na wspólny temat. W latach 2015-2018 odbyły się cztery edycje Slavic Game Jam i stworzono łącznie 263 gry. W 4 edycjach udział wzięło ponad 1000 programistów z 14 państw. Każda edycja to około 300 uczestników.

Tegoroczna impreza rozpoczyna się 18 lipca w Warszawie i potrwa cały weekend. Twórcy wydarzenia zapraszają na nie po prostu wszystkich pasjonatów gier, w tym programistów i grafików. W imprezie biorą udział zarówno profesjonaliści, jak i osoby zafascynowane tą tematyką, ale jednocześnie bez żadnego doświadczenia.

W wydarzeniu mogą brać także udział osoby niepełnoletnie, choć potrzebna będzie do tego pisemna zgoda ich opiekuna. Więcej o Slavic Game Jam można przeczytać na Facebooku.

d3kfmeh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3kfmeh
Więcej tematów