Trwa ładowanie...

Mistrzostwa Polski w "Heroes of Might & Magic III". Tak, to nie żart!

Premiera "Heroes of Might & Magic III" miała miejsce prawie 20 lat temu. Nie szkodzi. Fani nadal uwielbiają grę, czego dowodem są regularne mistrzostwa Polski - z finałem w warszawskim klubie, ekranami i profesjonalnym komentarzem. Wow!

Mistrzostwa Polski w "Heroes of Might & Magic III". Tak, to nie żart!Źródło: WP.PL, fot: WP
d3kxyi2
d3kxyi2

Mistrzostwa Polski w "Heroes of Might & Magic III" odbędą się już 2 czerwca. Nie myślcie sobie, że to amatorskie zawody nielicznych fanatyków, rozgrywające się gdzieś w piwnicy.

Po pierwsze, na najlepszych czekają nagrody. 2000 zł za pierwsze miejsce, 1000 zł za drugie miejsce, 500 zł za trzecie miejsce. Po drugie, finał transmitowany będzie na Twitchu wraz z komentarzem. Mecz finałowy zostanie zrealizowany w studio nagraniowym Teamu Frenzy, czyli przez ludzi, którzy zawodowo zajmują się e-sportem.

Finał to też coś w rodzaju zlotu fanów "Heroes of Might & Magic III". Odbywać się będzie w pubie New Meta Bar, znanym z organizacji spotkań i turniejów dla graczy. Organizatorzy obiecują, że finał zostanie wyświetlony na kilku ekranach w całym pomieszczeniu. Przypominam, że mówimy o turnieju gry mającej prawie 20 lat, a nie finale Ligi Mistrzów!

d3kxyi2

Trochę się nie dziwię. "Herosi 3" to faktycznie ponadczasowa gra. Grzesiek i Barnaba z WP Gry prezentowali ją zresztą kilka miesięcy tematu na streamie:

Finałowa rozgrywka może trwać wiele godzin. Co przez ten czas będzie można robić, oprócz oglądania finalistow? "W trakcie meetupu Heroes Orchestra zagra koncert na żywo. Oprócz tego mamy pomysły na konkursy, gastronomię urozmaiconą skojarzeniami z Heroesami. Będą też komputery do pogrania ze znajomymi. Wszystko potrwa do późna w nocy" - zapowiadają organizatorzy.

Impreza odbędzie się 2 czerwca od godziny 13:00. Osoby chcące oglądać na żywo, powinny wybrać się do New Meta Bar. Reszta obejrzy zawody w sieci. A jak ktoś chciałby wziąć udział np. w przyszłym roku, ale jako zawodnik, to może poćwiczyć. Grę w wersji Complete, czyli z dodatkami "Shadow of Death" i "Armagenddon's Blade", kupimy w sklepie GOG.com.

d3kxyi2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3kxyi2
Więcej tematów